STS
fot. K1CK Neosurf

Populacja Polaków na EU Masters zwiększa się. Kanna i delord z awansem

Powoli zbliżamy się do zwieńczenia play-offów europejskich lig regionalnych w League of Legends, co jest jednoznaczne z tym, że za rogiem czai się European Masters Summer 2021. Na chwilę obecną nie znamy jeszcze oficjalnej daty startu turnieju, niemniej zaczyna się na niego kwalifikować coraz więcej Polaków. Wczorajszego wieczoru do tego grona dołączyła kolejna dwójka. Po […]

Powoli zbliżamy się do zwieńczenia play-offów europejskich lig regionalnych w League of Legends, co jest jednoznaczne z tym, że za rogiem czai się European Masters Summer 2021. Na chwilę obecną nie znamy jeszcze oficjalnej daty startu turnieju, niemniej zaczyna się na niego kwalifikować coraz więcej Polaków. Wczorajszego wieczoru do tego grona dołączyła kolejna dwójka. Po triumfie w swoich ligach biletami na międzynarodowy turniej mogą pochwalić się Paweł „delord” Szabla oraz Szymon „Kanna” Kawęcki.

Akademia Fnatic z reverse sweepem i awansem na EU Masters

Polski szkoleniowiec spotkał się w finale dolnej drabinki Northen LoL Championship z innym nadwiślańskim trenerem – Mateuszem „Kiao” Sujdakiem. Oznaczało to, że tylko jeden z nich będzie mógł się cieszyć z awansu do finału rozgrywek i na EU Masters. Na początku wszystko wskazywało, że będzie to rodak z Teamu Singularity, wszak jego podopieczni rozpoczęli serię od dwóch wygranych i w serii BO5 zyskali przewagę 2:0. Nigdy nie można jednak spisywać delorda i jego zawodników przedwcześnie na straty i nie inaczej było tym razem. Fnatic Rising zdołało dokonać reverse sweepa i zatriumfować wynikiem 3:2. W finale o miejsce w głównym etapie EUM zmierzy się z Tricked Esport, z którym przegrało w górnej drabinki. Mecz ten zaplanowany jest na godzinę 18:00 w niedzielę.

Kanna po raz drugi na międzynarodowych zmaganiach

Dla pierwszego leśnika reprezentującego barwy Crveny zvezdy Esports będzie to druga przygoda z EU Masters. Pierwszą z nich zaliczył minionej wiosny, kiedy to był graczem Goskilli. Wówczas zakończył on turniej na poziomie play-inów, jest jednak możliwe, że tym razem nie będzie musiał w ogóle brać w nich udziału. Triumfator 9. sezonu Esports Balkan League dostanie bezpośredni bilet do głównej części wydarzenia. W samym finale Kanna i spółka zmierzą się z innymi rodakami – Kacprem „Nahovskym” Merskim oraz Wojtkiem „Wojtusiem” Świderem. Starcie te zaplanowane jest na godzinę 14:00 w sobotę.

Na stan dzisiejszy dziewiętnaście formacji zakwalifikowało się na najbliższą edycję European Masters. Na turnieju pozostało jeszcze dziewięć wolnych miejsc, a kolejnych uczestników poznamy chociażby dzisiaj po meczu Teamu ESCA Gaming z Illuminar Gaming w Ultralidze.

Aktualna lista uczestników European Masters 2021 Summer:

AGO ROGUE Anorthosis Famagusta BIG Karma Clan Esports
Karmine Corp Macko Esports mousesports Movistar Riders
PENTA 1860 PDW Team Phantasma Tricked Esports
Vitality.Bee White Dragons Zero Tenacity Crvena zvezda Esports
eSuba Fnatic Rising Outplayed
Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ogromne zaskoczenie w Ultralidze. PDW spycha AGO ROGUE do drabinki przegranych

Dzisiaj w finale drabinki wygranych w Ultralidze zmierzyło się PDW oraz AGO ROGUE. W walce o awans do najlepszej dwójki turnieju lepsza okazała się ek...