Ostatnie dwa miesiące nie były najlepszym okresem w karierze Paytyna "juniora" Johnsona. Amerykanin znajdował się w tym czasie poza grą, przesiadując na ławce rezerwowych FURII Esports, teraz jednak jego przerwa dobiegła końca.

Szansa po nieudanej przygodzie

20-latek został bowiem oficjalnie wypożyczony do Bad News Bears, gdzie ponownie spotka się ze swoimi dawnymi kolegami z Triumph, Gabem "⁠Spongeyem⁠" Greinerem i Alanem "⁠Shakezullah⁠em" Hardemanem. Owo wypożyczenie ma zresztą niebanalne znaczenie, bo warto przypomnieć, że nieposiadająca wsparcia organizacji ekipa przystąpi do rywalizacji w nadchodzącym sezonie ESL Pro League. – Wracam do gry. Ludzie z FURII okazali duże zrozumienie i byli na tyle uprzejmi, że pozwolili na występy w innym miejscu. Dziękuję im za to i teraz zamierzam grać w Bad News Bears, do którego zostałem wypożyczony na czas ESL Pro League. Nie mogę się już doczekać, by znowu wystąpić w oficjalnym meczu – nie krył radości młody zawodnik.

Johnson graczem FURII został na początku tego roku, od samego początku jednak jego pobyt w latynoskiej formacji naznaczony był przez problemy. Najpierw ominęły go światowe finały BLAST Premier 2020 oraz cs_summit 7, co miało związek z niemożnością uzyskania na czas wizy, która umożliwiłaby nowemu nabytkowi podróż do Europy. Gdy zaś kwestie formalne zostały już załatwione, to szybko okazało się, że junior ma spore problemy z przystosowaniem się do gry w nowym środowisku. Amerykanin nie radził sobie najlepiej w otoczeniu zawodników z Brazylii i w trakcie pięciu miesięcy występów wypracował mało imponujący rating, wynoszący 0,92. W związku z tym w czerwcu przesunięto go na ławkę, angażując w jego miejsce Lucasa "hondę" Hondę z akademii.

Następca pokerzysty

Niemniej ostatnio przed 20-latkiem otworzyły się drzwi do powrotu, w czym spora zasługa Petera "⁠ptr⁠-a" Gurneya. Reprezentant FURII został ściągnięty właśnie jako następca 31-latka, który we wtorek ogłosił zakończenie blisko dziesięcioletniej przygody z Counter-Strikiem. Doświadczony snajper w tym czasie miał okazję reprezentować barwy m.in. Counter Logic Gaming, NRG Esports, Complexity Gaming ora Dignitas, teraz jednak zdecydował się postawić na... pokera. – To była długa podróż pełna wspaniałych przeżyć i wielu trudnych chwil. Dziękuję wszystkim, którzy wspierali mnie przez te wszystkie lata. Teraz zamierzam w pełni skupić się na pokerze i ciężko pracować, by rozwijać swoją grę – przyznał Gurney.

W tej sytuacji skład Bad News Bears prezentuje się następująco:

  • Jonathan "⁠Jonji⁠" Carey
  • Michael "⁠Swisher⁠" Schmid
  • Gabe "⁠Spongey⁠" Greiner
  • Alan "⁠Shakezullah⁠" Hardeman
  • Paytyn "⁠junior⁠" Johnson
  • Nathan "⁠madcow⁠" Retterath – trener