STS
fot. Riot Games/Colin Young-Wolff

Wczoraj Rogue, dziś DWG. Znamy kolejnego uczestnika Worlds 2021

Wczoraj na Mistrzostwa Świata w League of Legends zakwalifikowali się reprezentanci Rogue, a dziś poznaliśmy kolejnego uczestnika turnieju. Na Worlds 2021 na pewno zobaczymy obrońców tytułu – DWG KIA. Południowokoreańska formacja zapewniła sobie miejsce na zawodach dzięki sobotniemu zwycięstwu z Liiv SANDBOX. CZYTAJ TEŻ: Trymbi o awansie na Worlds: Jeszcze to do mnie nie dociera […]

Wczoraj na Mistrzostwa Świata w League of Legends zakwalifikowali się reprezentanci Rogue, a dziś poznaliśmy kolejnego uczestnika turnieju. Na Worlds 2021 na pewno zobaczymy obrońców tytułu – DWG KIA. Południowokoreańska formacja zapewniła sobie miejsce na zawodach dzięki sobotniemu zwycięstwu z Liiv SANDBOX.

CZYTAJ TEŻ:
Trymbi o awansie na Worlds: Jeszcze to do mnie nie dociera

DWG zagra na Worlds

2021 rok jest póki co dla DWG całkiem udany. Heo „ShowMaker” Su i jego kompani wiosną wywalczyli mistrzostwo Korei, dzięki czemu zakwalifikowali się na Mid-Season Invitational 2021. Tam dotarli aż do finału, w którym jednak musieli uznać wyższość reprezentantów Chin. Decydujące starcie MSI zakończyło się zwycięstwem Royal Never Give Up 3:2.

Letni split League of Legends Champions Korea także układa się po myśli obrońców tytułu. Ci w fazie zasadniczej zdobyli 12 zwycięstw i 6 porażek, co gwarantuje im drugie miejsce w tabeli. DWG, pokonując Liiv SANDBOX w dzisiejszej serii, zagwarantowało sobie awans na Worlds przynajmniej z najniższego rozstawienia w Korei. Wszystko za sprawą Championship Points, których ekipa ShowMakera już teraz posiada 140 (drugie w klasyfikacji Gen.G ma ich 80), a liczba ta może jeszcze wzrosnąć.

Tym samym znamy już dwóch uczestników Worlds 2021. Wczoraj awans zapewnili sobie zawodnicy Rogue, którzy pokonali Misfits Gaming w serii inaugurującej play-offy League of Legends European Championship 2021 Summer. Drugim jest DWG KIA, a jeszcze dziś wyłoniony zostanie kolejny. Wszystko za sprawą potyczki G2 Esports vs MAD Lions w LEC, która rozpocznie się o 18:00.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Lucian, Rengar i Amumu na celowniku Riotu. Co zmieni patch 11.17?

Pracownicy Riot Games regularnie informują graczy League of Legends o nowościach, jakie zamierzają wprowadzić w kolejnych aktualizacjach. Publikowane...