STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Polska miksami stoi! Dziś ostatni dzień otwartych eliminacji do ESL MP

Ponad sto drużyn zapisało się do drugich otwartych eliminacji do ESL Mistrzostw Polski Jesień 2021 w CS:GO. Nie wszystkim jednak dane będzie osiągnąć cel w postaci awansu, bo po pierwszym dniu zmagań na polu walki pozostały tylko cztery ekipy. I, co ciekawe, aż trzy z nich to miksy. Trzy miksy nadal w grze Jednym z […]

Ponad sto drużyn zapisało się do drugich otwartych eliminacji do ESL Mistrzostw Polski Jesień 2021 w CS:GO. Nie wszystkim jednak dane będzie osiągnąć cel w postaci awansu, bo po pierwszym dniu zmagań na polu walki pozostały tylko cztery ekipy. I, co ciekawe, aż trzy z nich to miksy.

Trzy miksy nadal w grze

Jednym z owych miksów jest FREESTYLE. Pod nazwą tą kryje się drużyna złożona m.in. z Michała „OKOLICIOUZA” Głowatego, Kacpra „darko” Ściery i Piotra „morelza” Taterki. Ta w pokonanym polu pozostawiła m.in. XPG Invictę i akademię Illuminar Gaming. Dziś będzie jednak trudniej, bo na jej drodze stanie słynne Dolej miodu. Zespół Kamila „KEia” Pietkuna w ostatnim wtorkowym meczu okazał się lepszy od PGE Turowa Zgorzelec, a w sięgnięciu po zwycięstwo pomógł mu Michał „MOLSI” Łącki. Obecność 24-latka jest zaskakująca, bo przecież przez ostatni rok budował on swoją karierę w VALORANCIE. Niemniej nie wiadomo, czy jest to tylko jednorazowy wyskok, czy też na poważnie rozważa on powrót do CS:GO. Być może ewentualny awans pomoże mu w podjęciu decyzji.

W drugiej parze ostatniej serii starć zobaczymy natomiast ex-Pompa Team, nazwa ta jest jednak nieco zwodnicza. Tylko trzech członków składu może pochwalić się przeszłością w nieistniejącej już organizacji Szymona „IsAmU” Kasprzyka. Niemniej zwodnicza czy nie, trzeba zawodnikom oddać, że przez pierwszy dzień zmagań przeszli suchą stopą. Podobnie jak ich rywal, czy Creative KRAKEN. Akademia AVEZ przygodę z pierwszymi eliminacjami zakończyła z powodu regulaminowych zapisów. Jednakże tym razem nic nie stanęło już na jej drodze. Dzięki temu jako ostatnia będzie mogła ona bronić honoru drużyn posiadających wsparcie organizacji.

ESL Mistrzostwa Polski czekają!

Triumfatorzy obu wspomnianych wyżej meczów wywalczą awans do zamkniętych eliminacji do ESL Mistrzostw Polski Jesień 2021. Te rozegrane zostaną 14 i 15 sierpnia. To podczas nich odbędzie się decydujący etap walki o miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, której pula nagród została niedawno zwiększona do 100 tysięcy złotych.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ENCE lepsze od Astralis! Zespół dychy i hadesa z pierwszą wygraną w ESL Pro League

Mamy pierwszą niespodziankę w 14. sezonie ESL Pro League! We wtorek gorzką pigułkę porażki musiało bowiem przełknąć Astralis, które okazało się słabsz...