STS
fot. Ungentium

Kolejne ekipy dołączają do ESL MP, wśród nich m.in. Dolej Miodu i Ungentium

Sobota okazała się szczęśliwym dniem dla czterech rodzimych składów CS:GO. To właśnie dziś bowiem zapewniły sobie one upragniony awans do nadchodzących ESL Mistrzostw Polski Jesień 2021. Nie wszystkim przyszło to jednak równie łatwo. Cztery ekipy mogą dziś świętować Jako pierwsi ręce w geście triumfu mogli wznieść gracze ex-Pompa Teamu, którzy z zaskakującą łatwością rozprawili się […]

Sobota okazała się szczęśliwym dniem dla czterech rodzimych składów CS:GO. To właśnie dziś bowiem zapewniły sobie one upragniony awans do nadchodzących ESL Mistrzostw Polski Jesień 2021. Nie wszystkim przyszło to jednak równie łatwo.

Cztery ekipy mogą dziś świętować

Jako pierwsi ręce w geście triumfu mogli wznieść gracze ex-Pompa Teamu, którzy z zaskakującą łatwością rozprawili się z The Lycans. Nieposiadający wsparcia organizacji międzynarodowy zespół gładko rozgromił 13. drużynę Rankingu Cybersportu, na dwóch mapach oddając jej w sumie tylko dziewięć rund. Awans świętować może również inna piątka, która skrzyknęła się przy okazji eliminacji do ESL MP. Mowa tutaj o Dolej Miodu, czyli formacji Kamila „KEia” Pietkuna i Michała „MOLSIEGO” Łąckiego. Ta po trzymapowym boju pozostawiła w pokonanym polu GGPredict VIXIT, chociaż w pewnym momencie przegrywała 0:1.

Swoje miejsce w najwyżej klasie rozgrywkowej w kraju zachował natomiast Tarczyński Protein Team. Co prawda organizacja ta w międzyczasie zdążyła wymienić cały skład, ale mimo to i tak ponownie pojawi się w ESL MP. Wszystko dzięki temu, że jej podopieczni poradzili sobie z Dr Pepper Teamem po wyrównanym Overpassie i jednostronnym Nuke’u. W krajowym czempionacie od ESL zadebiutuje natomiast Ungentium. Formacja ta została powołana do życia ledwie kilka tygodni temu, ale już teraz udało jej się osiągnąć to, czego inne marki z kraju nie ugrały nigdy. Podopieczni Macieja „Luza” Bugaja w decydującym meczu okazali się lepsi od spongeb0bs, którzy zdążyli związać się z M1 EDEN.

Lista uczestników ESL Mistrzostw Polski Jesień 2021 prezentuje się następująco:

Anonymo Esports Dolej Miodu HONORIS MAD DOG’S PACT
ex-Pompa Team Tarczyński Protein Team Ungentium Wisła All iN!
TBD TBD

To jednak jeszcze nie koniec emocji związanych z zamkniętymi eliminacjami. Już jutro o 13:00 czeka nas walka o ostatnie dwa miejsca w ESL Mistrzostwach Polski Jesień 2021 – Dr Pepper Team podejmie wówczas M1 EDEN, The Lycans zagrają natomiast z GGPredict VIXIT. Spotkania te wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można pod tym adresem.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Av3k pokonał mistrza świata! Polak pewny miejsca w top 6 Quake World Championship 2021

Maciej "Av3k" Krzykowski nie przestaje zachwycać! Jedyny Polak rywalizujący na najwyższym poziomie Quake'a pozostaje bowiem niepokonany podczas Quake...