Trzeci dzień rozgrywek aktualnej edycji European Masters jest już przeszłością. Na początek nieciekawe wieści – AGO ROGUE poniosło już drugą porażkę w grupie A. Tym razem oprawcami akademii Łotrzyków byli wicemistrzowie SuperLigi, czyli UCAM Esports Club. Całe szczęście nie był to fatalny dzień dla drużyn z Ultraligi, bowiem PDW stawiając czoła PENCIE 1860 było w stanie ją pokonać. Warto wspomnieć również o dwóch formacjach z La Ligue Française, czyli Misfits Premier oraz Karmine Corp, które w EU Masters zachowały czyste konta.

Kłopoty w obozie AGO ROGUE

Na samym początku obejrzeliśmy spotkanie z udziałem Misfits Premier oraz Anorthosis Famagusta Esports. Wedle oczekiwań formacja z czterema Polakami w szeregach zdołała bez większych problemów poskromić rywali. Akademia Królików ma już tym samym dwa zwycięstwa na koncie. Zaraz po tym meczu do gry weszli reprezentanci AGO ROGUE, którzy zmierzyli się z UCAM. Zespół reprezentujący Ultraligę nie znalazł recepty na srebrnych medalistów LVP, przez co zanotował już drugą porażkę w tej edycji EU Masters. Relację z tego meczu możecie znaleźć tutaj. W pierwszej połowie dzisiejszych starć rozegrał się jeszcze mecz pomiędzy Movistar Riders a Tricked Esport. Formacja z Hiszpanii zdominowała rywali, kończąc potyczkę w nieco ponad trzydzieści minut.

PDW nadal niepokonane w EU Masters

Druga część zmagań rozpoczęła się od pojedynku, w którym PDW podjęło PENTĘ 1860. W meczu przez ponad dwadzieścia minut musieliśmy poczekać na jakiekolwiek zabójstwo, lecz gdy to w końcu padło, to zapoczątkowało całą falę kolejnych. Całe szczęście to mistrzowie Polski byli tymi, którzy dzielili i rządzili na Polach Sprawiedliwości i to właśnie oni wyszli z całego zamieszania zwycięsko. Zespół Czajka nadal nie ma sobie równych, a więcej o spotkaniu przeczytacie w tym miejscu. Po krótkiej przerwie w szranki stanęło Macko Esports Sebastiana "Sebekxa" Smejkala oraz Karmine Corp z Jakubem "Cinkrofem" Rokickim na czele. Ekipa polskiego środkowego dotychczas nie zdobyła jeszcze zwycięstwa, ale obydwie gry były niezwykle bliskie. Nie inaczej było i teraz, bo triumfatorzy PG Nationals pokazali się po raz kolejny ze znakomitej strony, ale ostatecznie to KCorp zgarnęło punkty. Dzień zamknęła potyczka mousesports z Vodafone Giants. Tutaj ekipa Pawła "Czekolada" Szczepanika poległa w zaciętym boju o drugie miejsce w tabeli.

Wyniki wszystkich dzisiejszych meczów EU Masters Summer 2021:

1 września
16:30 Misfits Premier 1:0 Anorthosis Famagusta Esports BO1
17:30 UCAM Esports Club 1:0 AGO ROGUE Relacja
18:30 Movistar Riders 1:0 Tricked Esport BO1
19:30 PDW 1:0 PENTA 1860 Relacja
20:30 Macko Esports 0:1 Karmine Corp BO1
21:30 mousesports 0:1 Vodafone Giants BO1

Sytuacja w grupie po trzecim dniu zmagań:

Grupa A Grupa B
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. Misfits Premier 2 2 0 1. Movistar Riders 2 2 0
1. UCAM Esports Club 2 2 0 1. PDW 2 2 0
3. AGO ROGUE 2 0 2 3. PENTA 1960 2 0 2
3. Anorthosis Famagusta 2 0 2 3. Tricked Esports 2 0 2
Grupa C Grupa D
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. Illuminar Gaming 2 2 0 1. Karmine Corp 3 3 0
2. Fnatic Rising 2 1 1 2. Vodafone Giants 3 2 1
2. BIG 2 1 1 3. mousesports 3 1 2
4. Zero Tenacity 2 0 2 4. Macko Esports 3 0 3

Już jutro kolejne mecze w ramach letniej edycji European Masters. Dzień otworzy pojedynek PDW z Movistar Riders o fotel lidera grupy B. Illuminar zmierzy się z BIG Dawida "Melonika" Ślęczki o godzinie 19:30, a zaraz po tym meczu zobaczymy w akcji AGO ROGUE walczące o pierwsze punkty. Pełny harmonogram i więcej informacji dotyczących tej edycji EU Masters znajdziecie w naszej relacji tekstowej: