STS
fot. GG League/Maciej Kołek

Niespodzianki nie było. Evil Geniuses jako pierwsi żegnają się z BLAST Premier Groups

Za Evil Geniuses kolejny rozczarowujący turniej. Tym razem zespół Michała „MICHA” Müllera nie poradził sobie podczas BLAST Premier Fall Groups 2021 i po dwóch porażkach z rzędu jako pierwszy pożegnał się z imprezą. Wszystko o BLAST Premier Fall Groups 2021: MICHU i spółka odpadają, Vitality na finałach Już na starcie Źli Geniusze otrzymali mocny ciosy. […]

Za Evil Geniuses kolejny rozczarowujący turniej. Tym razem zespół Michała „MICHA” Müllera nie poradził sobie podczas BLAST Premier Fall Groups 2021 i po dwóch porażkach z rzędu jako pierwszy pożegnał się z imprezą.


Wszystko o BLAST Premier Fall Groups 2021:


MICHU i spółka odpadają, Vitality na finałach

Już na starcie Źli Geniusze otrzymali mocny ciosy. Co prawda do pewnego stopnia starali się oni stawić opór Astralis, ale na staraniach się zakończyło. Co prawda duński skład, podobnie jak EG, nie mógł korzystać ze wsparcia swojego prowadzącego, ale pod względem indywidualnym prezentował się po prostu lepiej i ostatecznie zatriumfował 2:0. Taki sam wynik padł również podczas drugiego meczu, w którym MICHU i spółka musieli uznać wyższość Teamu Liquid. Tym razem jednak nie było mowy o walce, bo podopieczni Damiana „dapsa” Steele’a na dwóch mapach zdobyli w sumie tylko trzynaście rund. A to było zdecydowanie za mało, by chociażby powalczyć o pozostanie na powierzchni. A sam Müller? Z ratingiem 1,16 był podczas zawodów zdecydowanie najlepszym graczem Evil Geniuses, ale w obliczu kolejnego słabego występu ekipy trudno sądzić, by Polak czuł się zadowolony.

Powody do zadowolenia ma za to Team Vitality. Francuski skład dopiero co sięgnął po wicemistrzostwo ESL Pro League Season 14, wczoraj zaś przypieczętował swój awans na jesienne finały BLAST Premier 2021. Ekipa Mathieu „ZywOo” Herbauta swój cel osiągnęła dzięki triumfowi nad wspomnianym już Astralis, które szczególnie na Nuke’u rozpaczliwie walczyło o wygraną, ale finalnie musiało przełknąć gorzką pigułkę porażki. Duńczykom nie pomogła nawet bardzo wysoka forma Petera „dupreeha” Rasmussena, który opuszczał serwer z 50 fragami na koncie. Problem bowiem w tym, że jego koledzy nie przyszli mu w sukurs, podczas gdy Francuzi mieli po swojej stronie nie tylko ZywOoo, ale też Richarda „shoxa” Papillona, autora 49 eliminacji.

Piątkowe wyniki BLAST Premier Fall Groups:

17 września

Finał drabinki wygranych grupy A

16:30 Astralis 0:2 Team Vitality Overpass 12:16
Nuke 14:16

1. runda drabinki przegranych grupy A

19:30 Evil Geniuses 0:2 Team Liquid Mirage 6:16
Vertigo 7:16

Grupowe ostatki w zbiorze A

Tak więc Vitality może być już pewne gry na jesiennym turnieju finałowym. Nadal jednak na swojego właściciela czeka druga z dostępnych przepustek. O tę już dziś o godzinie 16:30 zawalczą w bezpośrednim pojedynku Team Liquid oraz Astralis. I nie będzie to jedyny sobotni mecz, bo wieczorem czeka nas finał grupy A, w którym triumfator wspomnianego wyżej spotkania zmierzy się właśnie z ZywOo i spółką. A będzie o co walczyć, bo zwycięzca grupowych zmagań wzbogaci się o 25 tysięcy dolarów, podczas gdy przegrany będzie musiał zadowolić się nagrodą pocieszenia o wartości 12,5 tysiąca dolarów.

Sobotni harmonogram BLAST Premier Fall Groups:

18 września

Finał drabinki przegranych grupy A

16:30 Astralis vs Team Liquid BO3

Finał grupy A

20:30 Team Vitality vs Astralis/Liquid BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale ESPORT NOW na Twitchu. Po więcej informacji na temat BLAST Premier Fall Groups 2021 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu tutaj.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Intensywny dzień na VCT Masters w Berlinie. Acend i Sentinels za burtą!

Już tylko cztery drużyny pozostały w grze o mistrzowski tytuł finałów VALORANT Champions Tour 2021 w Berlinie. Niestety w gronie tym nie znalazło się...