Od wielu miesięcy CS-owi kibice zastanawiają się, jak będzie wyglądać skład Astralis w 2022 roku. Niewiadomych jest naprawdę dużo, a teraz na horyzoncie pojawiła się kolejna. Sporo bowiem zaczęło się mówić o potencjalnych przenosinach Kristiana "k0nfiga" Wienecke, który od dwóch lat związany jest z Complexity Gaming.

Rekonwalescencja, a potem... transfer?

Według informacji serwisu Jaxon Duńczyk ma prowadzić z Astralis zaawansowane negocjacje, które znajdują się blisko finalizacji. Do formalnych przenosin 24-latka doszłoby jednak dopiero 1 stycznia 2022 roku, gdy przestanie obowiązywać jego kontrakt z Complexity. Taki rozwój wypadków nie wydaje się wcale mało prawdopodobny, gdyż amerykańska formacja kilka dni temu tymczasowo zaangażowała Marcelo "coldzerę" Davida. Brazylijczyk został ściągnięty awaryjnie, by zastąpić właśnie k0nfiga, który obecnie dochodzi do siebie po niedawnym złamaniu nadgarstka. Na ten moment trudno przewidzieć, kiedy powróci on do gry, ale niewykluczone, że w tych okolicznościach ostatni mecz w barwach coL ma on już za sobą.

Astralis u progu przebudowy

W tym miejscu warto przypomnieć, że obecnie Astralis może być pewne pozostania tylko trzech członków zespołu. Mowa tutaj o Lucasie "Bubzkjim" Andersenie, ściągniętym niedawno Philipie "Luckym" Ewaldzie, a także o liderze drużyny, Lukasie "gla1vie" Rossanderze, który postanowił przedłużyć swoją umowę. Jak dotychczas na podobny ruch nie zdecydowali się ani pozostali trzech reprezentanci ekipy, ani też jej trener. Co więcej, pojawiały się już sygnały, że m.in. Danny "⁠zonic⁠" Sørensen czy też Andreas "⁠Xyp9x⁠" Højsleth mogą kontynuować swoje kariery w innym miejscu. A to by oznaczało, że duński skład czekać będzie naprawdę duża przebudowa. Pytanie tylko, czy k0nfig faktycznie będzie jej częścią?