STS

Szczepienia będą wymogiem na wszystkich turniejach PGL w 2022

Co prawda pandemia COVID-19 trwa, ale mimo to organizatorzy turniejów esportowych starają się przynajmniej częściowo przywrócić znaną nam wcześniej normalność. W związku z tym wielu z nich zapowiedziało już swoje plany związane z nadchodzącymi w 2022 roku imprezami. Turnieje PGL w 2022? Tylko pod pewnymi warunkami Takowe plany ogłosił również dyrektor generalny PGL, Silviu Stroie. […]

Co prawda pandemia COVID-19 trwa, ale mimo to organizatorzy turniejów esportowych starają się przynajmniej częściowo przywrócić znaną nam wcześniej normalność. W związku z tym wielu z nich zapowiedziało już swoje plany związane z nadchodzącymi w 2022 roku imprezami.

Turnieje PGL w 2022? Tylko pod pewnymi warunkami

Takowe plany ogłosił również dyrektor generalny PGL, Silviu Stroie. Rumuński włodarz potwierdził, że każda osoba uczestnicząca w organizowanych przez jego firmę przyszłorocznych wydarzeniach będzie musiała być w pełni zaszczepiona – i tyczy się to zarówno zawodników, jak i kibiców. – Mocno wierzę, że jedynym sposobem, by przywrócić możliwość organizacji dużych imprez lanowych, jest wymóg całkowitego zaszczepienia uczestniczących w wydarzeniu graczy, członków obsady oraz widzów. I taki właśnie wymóg będzie obecny na wszystkich nadchodzących w 2022 roku turniejach spod szyldu PGL – stwierdził Stroie za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Stanowisko PGL nie jest bynajmniej zaskoczeniem. Wszak już wcześniej na podobny krok zdecydowały się Valve oraz ESL Gaming, gdyż posiadanie certyfikatu szczepień będzie wymagane zarówno w przypadku The International 10, jak i Intel Extreme Masters Katowice 2022. Co ciekawe, owy obowiązek nie będzie dotyczyć natomiast najbliższej imprezy od organizatorów z Rumunii, czyli PGL Major Stockholm 2021. W tym wypadku osoby odpowiedzialne za mistrzostwa świata w CS:GO postanowiły podążać za zaleceniami szwedzkiego rządu, który nie nakłada wymogu bycia zaszczepionym. – W przypadku Majora zdecydowanie zalecamy wszystkim osobom, by, nim pojawią się na wydarzeniu o takiej skali, zostały w pełni zaszczepione – zaznaczył jednak Stroie.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
k0nfig Complexity

k0nfig zamieni Complexity na Astralis?

Od wielu miesięcy CS-owi kibice zastanawiają się, jak będzie wyglądać skład Astralis w 2022 roku. Niewiadomych jest naprawdę dużo, a teraz na horyzonc...