STS
fot. GG League/Maciej Kołek

Anonymo znowu traci punkty w ESL MP. Dziś Ungentium przypuści szturm na fotel lidera

Anonymo Esports miało wczoraj szansę, by znacznie zmniejszyć swoją stratę do lidera ESL Mistrzostw Polski Jesień 2021. Ale z tej szansy nie skorzystało – zamiast tego Paweł „inoncent” Mocek i spółka kolejny raz w tym sezonie pozwolili sobie na stratę punktów.


Wszystko o ESL Mistrzostwach Polski:


Anonymo i TPT dzielą się punktami

Problemy Anonimowym sprawił teoretycznie niżej notowany Tarczyński Protein Team. Podopieczni Damiana „MdN-a” Kisielewskiego jeszcze przed tą kolejką znajdowali się tuż nad strefą spadkową i rozpaczliwie potrzebowali zwycięstwa, by przynajmniej na chwilę zapewnić sobie spokój. I niespodziewanie po to zwycięstwo sięgnęli, gdy na Inferno rzutem na taśmę pokonali Anonymo wynikiem 16:14. Głównym aktorem tego widowiska był Adrian „Bojjar” Bojar, który zaliczył aż 22 eliminacje, okupując je zaledwie 11 zgonami. O wiele bardziej jednostronny pojedynek oglądaliśmy na Mirage’u, gdzie zmagania toczyły się już zgodnie z oczekiwaniami. Gracze Adriana „imd” Piepera spokojnie kontrolowali przebieg wydarzeń na serwerze i dość szybko zatriumfowali 16:8. Mimo to jednak pozostali oni na najniższym stopniu podium, nadal ustępując w tabeli zarówno Teamowi ESCA Gaming, jak i Ungentium.

Komplet poniedziałkowych wyników ESL Mistrzostw Polski:

27 września
20:30 Tarczyński Protein Team 16:14 Anonymo Esports Inferno
21:45 Anonymo Esports 16:8 Tarczyński Protein Team Mirage

Ungentium nowym liderem ESL MP?

A skoro już o Ungentium mowa, to warto wspomnieć, że gracze Macieja „Luza” Bugaja mogą dziś przypuścić szturm na fotel lidera. Na ten moment do ESCA tracą oni zaledwie jedno oczko i będą mieli aż dwie okazje, by zniwelować tę stratę. Przed fioletowymi bowiem dwumecz z rozczarowującym w tym sezonie MAD DOG’S PACT, które wygrało zaledwie trzy z ośmiu dotychczasowych spotkań. W efekcie Jackowi „MINISE’OWI” Jeziakowi i spółce bliżej do walki o utrzymanie niż o czołowe lokaty, co raczej nikogo w szeregach PACTU nie zadowala. Niepewni swego losu są również zawodnicy Dolej Miodu. Ci obecnie wyprzedzają zaledwie The Lycans i już teraz można śmiało powiedzieć, że do końca fazy zasadniczej będą musieli drżeć o swój ligowy byt. Zwłaszcza że we wtorek będzie im trudno o wygraną, bo na ich drodze stanie M1 EDEN, które radzi sobie najlepiej spośród wszystkich beniaminków i znajduje się tuż za podium, a za chwilę może nawet na nie wskoczyć.

Wtorkowy harmonogram ESL Mistrzostw Polski:

28 września
15:30 M1 EDEN vs Dolej Miodu Vertigo
16:45 Dolej Miodu vs M1 EDEN Mirage
18:00 Ungentium vs MAD DOG’S PACT Inferno
19:15 MAD DOG’S PACT vs Ungentium Overpass

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem oglądać można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Mistrzostw Polski Jesień 2021 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Vitality wraca na podium rankingu HLTV, awans AGO

Po raz ostatni na podium rankingu HLTV Team Vitality znajdował się w lutym. Teraz jednak francuska formacja powróciła do czołowej trójki prestiżowego...