STS
fot. ESL/Stephanie Lieske

Znamy harmonogram IEM Fall 2021. Kiedy będą grać Polacy?

Już za moment rozpocznie się ostatni etap walki o awans na PGL Major Stockholm 2021. Podczas Intel Extreme Masters Fall 2021 nie zabraknie też naszych rodaków, którzy spróbują w ostatniej chwili wskoczyć do pociągu z napisem „Major”. Michał „MICHU” Müller i jego kompani rywalizować będą w amerykańskiej edycji, natomiast Mateusz „mantuu” Wilczewski, Olek „hades” Miśkiewicz, Paweł „dycha” Dycha, Filip „tudsoN” Tudev i Jakub „kuben” Gurczyński w europejskiej.

Polska grupa w europejskiej dywizji

Los chciał jednak, że wszyscy Polacy, którzy rywalizować będą w ramach europejskiej dywizji IEM-a, trafili do jednej grupy. A to z kolei oznacza, że prawdopodobnie nie wszystkim im będzie dane świętować awans do play-offów. Zwłaszcza że na ich drodze stanie m.in. trzecia obecnie ekipa świata, czyli Team Vitality. Jako pierwsi swoich sił w starciu z potężnymi Francuzami spróbują podopieczni Jakuba „kubena” Gurczyńskiego z MAD Lions. Pierwszego dnia zawodów w akcji zobaczymy też Pawła „dychę” Dychę i Olka „hadesa” Miśkiewicza, których ENCE mierzyć się będzie z Dignitas VIE, podczas gdy Mateusz „mantuu” Wilczewski i jego koledzy z OG podejmą Sprout. Ciekawie z pewnością będzie też 30 września oraz 1 i 3 października, bo to właśnie wtedy ekipy naszych rodaków toczyć będą bezpośrednie boje. W tym miejscu warto przypomnieć, że spośród sześciu zespołów z grupy C tylko dwa dostaną się do fazy pucharowej.

Czy MICHU i spółka się przełamią?

Polskiego śladu powinniśmy szukać też za oceanem, gdzie do gry przystąpi Evil Geniuses. Członkiem tejże ekipy jest wszak Michał „MICHU” Müller, który mimo rozczarowujących tygodni spróbuje przypieczętować promocję zespołu na Majora. Już na starcie zresztą gracze EG będą mogli postawić ważny krok, bo ich pierwszym rywalem będzie 00Nation, czyli bezpośredni konkurent drużyny Polaka w walce o awans. A potem – cóż, trudno nie odnieść wrażenia, że im dalej w las, tym rywale będą bardziej wymagający. Wszak przedostatnią przeszkodą na drodze Złych Geniuszy będzie GODSENT, które dopiero co wygrało DreamHack Open Summer 2021, zaś finałowego dnia fazy zasadniczej Müller i spółka podejmą wyżej notowaną FURIĘ Esports. Ta ostatnio także rozczarowywała, na co wpływ miały m.in. kadrowe perturbacje.

Harmonogram spotkań Polaków podczas IEM Fall 2021:

29 września
21:30 ENCE vs Dignitas VIE BO1
21:30 OG vs Sprout BO1
21:30 Team Vitality vs MAD Lions BO1
30 września
19:00 ENCE vs OG BO1
19:00 MAD Lions vs Dignitas VIE BO1
1 października
21:30 Team Vitality vs OG BO1
21:30 ENCE vs MAD Lions BO1
2 października
20:15 Team Vitality vs ENCE BO1
20:15 MAD Lions vs Sprout BO1
20:15 Dignitas VIE vs OG BO1
3 października
22:45 OG vs MAD Lions BO1
22:45 ENCE vs Sprout BO1
6 października
00:45 Evil Geniuses vs 00Nation BO1
03:15 Evil Geniuses vs Team One BO1
22:15 Evil Geniuses vs Triumph BO1
7 października
03:15 Evil Geniuses vs GODSENT BO1
8 października
01:30 Evil Geniuses vs FURIA Esports BO1

Intel Extreme Masters Fall 2021 rozegrane zostanie między 29 września a 10 października, aczkolwiek czas trwania imprezy różnić się będzie w zależności od regionu. Różna będzie także możliwa do zdobycia pula nagród – w Europie walka toczyć się będzie wszak o 105 tysięcy dolarów, podczas gdy w Ameryce Południowej, Azji i Oceanii do wygrania będzie po 10 tysięcy dolarów. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszych relacji – do dywizji europejskiej można przejść po naciśnięciu na lewą stronę baneru, zaś do północnoamerykańskiej po naciśnięciu na stronę prawą.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dwa nowe 165 Hz zakrzywione monitory BenQ do simracingu – 27” EX2710R i 32” EX3210R

Firma BenQ, doświadczony producent wyświetlaczy, rozszerza rodzinę MOBIUZ – swoich monitorów do gier o dwa nowe o modele z 165Hz częstotliwością odświ...