STS
fot. twitter.com/boroscs

Endpoint osłabione na dzień przed startem IEM Fall 2021

Już jutro rusza Intel Extreme Masters Fall 2021. To właśnie tam drużyny stoczą ostateczny bój o awans na pierwszego od dwóch lat Majora CS:GO. Nie wszystkim jednak dane będzie przystąpić do rywalizacji w pożądanym składzie. W takiej sytuacji znalazło się chociażby Endpoint CeX. Standardowy problem – wiza Brytyjska organizacja niedawno zapewniła sobie usługi Mohammada „BOROSA” […]

Już jutro rusza Intel Extreme Masters Fall 2021. To właśnie tam drużyny stoczą ostateczny bój o awans na pierwszego od dwóch lat Majora CS:GO. Nie wszystkim jednak dane będzie przystąpić do rywalizacji w pożądanym składzie. W takiej sytuacji znalazło się chociażby Endpoint CeX.

Standardowy problem – wiza

Brytyjska organizacja niedawno zapewniła sobie usługi Mohammada „BOROSA” Malhasa. 17-letni Jordańczyk z bardzo dobrej strony pokazywał się w FACEIT Pro League i po zaledwie miesiącu w Challengerze zakwalifikował się do najwyższej dywizji. Nic więc dziwnego, że z jego grą wiązano naprawdę spore nadzieje. Niestety, nastolatek z Bliskiego Wschodu nie będzie miał szansy, by zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami Starego Kontynentu. Jak to zwykle bywa, na przeszkodzie stanęły kwestie wizowe, gdyż z uwagi na niewielki odstęp czasu pomiędzy zamkniętymi eliminacjami a główną imprezą Endpoint nie miało dostatecznie dużo czasu, by załatwić wszystkie formalności związane z uzyskaniem zgody na wjazd BOROSA na terytorium Europy. – Chcemy to wyraźnie zaznaczyć. Wniosek BOROSA o wizę nie został odrzucony i w najbliższej przyszłości będzie on podróżować wraz z zespołem na bootcampy i turnieje – zapewniono w komunikacie.

Debiutant bez doświadczenia wchodzi do gry

Na tym jednak nie koniec problemów. Bo chociaż Endpoint posiada nie tylko pierwszy zespół, ale też i akademię, to… nie może w tych okolicznościach sięgnąć po żadnego z jej zawodników. Ma to związek z bardzo rygorystycznym podejściem Valve do kwestii zmienników, które tak naprawdę ograniczyło brytyjskim działaczom pole manewru. I to ograniczyło w stopniu znacznym, bo finalnie zwolniony przez Malhasa fotel przejmie Allan Hender – trener, którego organizacja zatrudniła ledwie sześć dni temu. Problem polega na tym, że szkoleniowiec ten… nigdy profesjonalnie nie grał w Counter-Strike’a. – Mimo wszystko jesteśmy podekscytowani faktem, że będziemy mogli być częścią tak prestiżowego wydarzenia. To będzie nasz pierwszy lan od osiemnastu miesięcy i ogromnie na niego czekaliśmy – możemy wyczytać we wpisie opublikowanym przez Endpoint.

Skład Endpoint CeX podczas podczas IEM Fall 2021:

  • Kia „⁠Surreal⁠” Man
  • Joey „⁠CRUC1AL⁠” Steusel
  • Max „⁠MiGHTYMAX⁠” Heath
  • Thomas „⁠Thomas⁠” Utting
  • Allan „Allan” Hender

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Faker Worlds 2021

SoloQ pełne gwiazd. Pojedynek mistrzów i Vi na midzie

Zbliżają się Mistrzostwa Świata w League of Legends, które w tym roku odbędą się w Europie. Graczy jeszcze przed startem rozgrywek szczególnie emocjon...