STS
pansy
fot. ESL/Helena Kristiansson

Zamieszanie wokół Majora. Za mała różnorodność w obsadzie transmisji?

W poniedziałek zaprezentowano listę osób, które będą pracowały chociażby jako komentatorzy i analitycy podczas PGL Major Stockholm 2021. Wśród nich znaleźli się m.in. Richard Lewis, Duncan „Thorin” Shields czy Matthew „Sadokist” Trivett. Organizatorzy postawili więc na osoby sprawdzone i przez wielu uznawane za najlepsze w swoim fachu. Ogłoszenie wywołało jednocześnie niemałe zamieszanie wśród społeczności. W […]

W poniedziałek zaprezentowano listę osób, które będą pracowały chociażby jako komentatorzy i analitycy podczas PGL Major Stockholm 2021. Wśród nich znaleźli się m.in. Richard Lewis, Duncan „Thorin” Shields czy Matthew „Sadokist” Trivett. Organizatorzy postawili więc na osoby sprawdzone i przez wielu uznawane za najlepsze w swoim fachu. Ogłoszenie wywołało jednocześnie niemałe zamieszanie wśród społeczności. W mediach społecznościowych zaczęła się dyskusja dotycząca zbyt małej różnorodności wśród obsady anglojęzycznej transmisji Majora CS:GO.

CZYTAJ TEŻ:
Kto skomentuje Majora CS:GO? Są głośne powroty za mikrofon!

Zbyt mały nacisk na różnorodność?

Jednym z punktów zapalnych całej dyskusji był wpis Jonasa Gundersena, który w Ninjas in Pyjamas jest dyrektorem operacyjnym. – Przynajmniej jest tu JEDNA osoba, która nie jest białym mężczyzną, położono więc ogromny nacisk na różnorodność – napisał Duńczyk. Jego wpis spotkał się z wieloma odpowiedziami jasno mówiącymi, że do danej pracy zatrudnia się najlepsze osoby w fachu, a nie w zależności od płci lub koloru skóry. Nie brakło też komentarzy, które należy jednak traktować z przymrużeniem oka, sugerujących, że w dywizji CS:GO NIP-u także mało jest różnorodności.

sjokz i pansy zabrały głos

Niedługo później do dyskusji włączyły się także Eefje „sjokz” Depoortere i Lauren „pansy” Scott. Kojarzona głównie z League of Legends prowadząca kilka razy prowadziła segmenty analityczne podczas turniejów z serii BLAST, podczas gdy pansy w przeszłości komentowała najważniejsze zawody CS:GO, jednak w ostatnim czasie zdecydowanie częściej widywana jest na transmisjach z meczów VALORANTA.

sjokz wspomniała, że jej praca w przeszłości była pozytywnie odbierana przez CS-ową społeczność, w związku z czym kontaktowała się z innymi firmami organizującymi turnieje w FPS-a Valve, by rozważyli ją przy obsadzie transmisji. Tak się jednak nie stało. – Akceptuję to, ale chcę, by ludzie wiedzieli, że kocham CS-a – stwierdziła. – Nie oczekuję, że będę odgrywała główną rolę, ale chcę, by było wiadomo, że kocham tę scenę i chętnie pracowałabym przy turniejach CS:GO częściej.

Z kolei pansy wypowiedziała się w nieco innym tonie. – Nietrudno jest przyjąć jedną kobietę do pracy przy evencie – stwierdziła. Następnie dodała także, że nie chodzi o zastępowanie którejkolwiek z osób, które trafiły już do obsady Majora CS:GO. – Skoro masz budżet na tyle osób, to na pewno mógłbyś zatrudnić jedną więcej – napisała Lauren Scott.

Przedstawiciele PGL i Valve, którzy są organizatorami nadchodzącego Majora, póki co nie zabrali głosu w sprawie. Nie wiadomo zatem, czy zamierzają podjąć jakieś działania.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
MICHU Evil Geniuses

Ekipa mantuu gra o wszystko, zespół MICHA zaczyna zmagania na IEM Fall

Za uczestnikami europejskiej odsłony Intel Extreme Masters Fall 2021 dzień przerwy, ale dziś wracamy do gry o awans na PGL Major Stockholm 2021. Co wa...