STS
fot. ESL/Stephanie Lieske

Poznaliśmy pierwszych uczestników Majora CS:GO z Ameryki Północnej

Niemal każdy kolejny dzień przynosi nam nazwy kolejnych ekip pewnych występu na zbliżającym się Majorze CS:GO. Tym razem dwie przepustki trafiły w ręce ekip z Ameryki Północnej, które niedawno zaczęły rywalizację w ramach Intel Extreme Masters Fall 2021.

Niepokonani z awansem

Jako pierwsi wznieść ręce w geście triumfu mogli reprezentanci Teamu Liquid. Ekipa dowodzona przez Gabriela „FalleNa” Toledo na IEM-ie wygrała wszystkie cztery dotychczasowe mecze i na kolejkę przed końcem zagwarantowała sobie awans do fazy pucharowej. A to oznacza, że powiększy ona swój dorobek o co najmniej 2031 punktów RMR, co wystarczyło, by uzyskać awans. Co więcej, Liquid na pewno znajdzie się w gronie legend, co oznacza, że swoją przygodę ze sztokholmskim Majorem zacznie od razu od drugiej fazy.

Kilka godzin później powody do świętowania mieli również Brazylijczycy z FURII Esports. Ci co prawda w minionych tygodniach nie zachwycali formą, ale na ostatni turniej eliminacyjny wyraźnie się spięli i również nie znaleźli jeszcze swojego pogromcy. Tak więc, podobnie jak wspomniane wcześniej TL, niezależnie od kolejnych rozstrzygnięć podopieczni Nicholasa „guerriego” Nogueiry pojawią się na mistrzostwach świata. Aczkolwiek nie wiadomo jeszcze, w której ich fazie – to rozstrzygnie się dopiero w kolejnych dniach.

Na ten moment pewne gry na Majorze są takie ekipy, jak:

Astralis BIG Entropiq FURIA Esports
G2 Esports Gambit Esports Heroic Team Liquid
mousesports Natus Vincere Ninjas in Pyjamas Renegades
Team Spirit Virtus.pro Team Vitality YNG Sharks

PGL Major Stockholm 2021 odbędzie się między 26 października a 7 listopada. Udział w zawodach wezmą w sumie 24 drużyny, które walczyć będą o 2 miliony dolarów – największą pulę nagród w historii Majorów CS:GO.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Nisha

Zostawić za sobą słabe miesiące. Secret zaczyna walkę o mistrzostwo TI10

Nie, to nie sen! The International 10 wreszcie się odbędzie, chociaż bywały chwile, że naprawdę wydawało się to mało prawdopodobne. Ale w końcu – co p...