STS
fot. GG League/Maciej Kołek

Dwa kroki od ESEA Premier. HONORIS rusza po kolejne zwycięstwo

Już tylko dwa wygrane mecze dzielą HONORIS od upragnionego awansu do ESEA Premier. Tylko dwa i aż dwa – zależy jak spojrzeć. Tak czy inaczej, dziś ekipa Wiktora „TaZa” Wojtasa i Filipa „NEO” Kubskiego stanie przed szansą awansu do finału dywizji Advanced.

ESEA Premier na wyciągnięcie ręki

W minionych dniach wyższość mistrzów Polski musiały uznać m.in. NASR Esports oraz Lilmix. W czwartek natomiast na drodze wielkiego H stanie międzynarodowy skład Teamu Finest, który w bieżącym sezonie ESEA Advanced tylko trzykrotnie opuszczał serwer pokonany. Co więcej, to właśnie Rasmus „kreaz” Johansson i spółka w międzyczasie zrzucili do dolnej drabinki MAD DOG’S PACT oraz MAD Lions, co oznacza, że HONORIS będzie miało okazję, by pomścić swoich rodaków. A stawka będzie wysoka, bo chociaż NEO i jego koledzy już teraz mogą być pewni udziału w barażach o miejsce w dywizji Premier, to wciąż liczą się w grze o bezpośredni awans do wyższej ligi. Ewentualna wygrana z Finest może ich do tego celu znacznie przybliżyć.

CZYTAJ TEŻ:
Jastrzębie zdekompletowane – rallen i snatchie opuszczają AGO!

Illuminar na skraju eliminacji z Pinnacle Fall Series

Dzień rozpocznie jednak Illuminar Gaming. Podopieczni Jędrzeja „bogdana” Rokity mają nóż na gardle, bo w fazie regionalnej Pinnacle Fall Series 2 zdążyli doznać już dwóch porażek. Jeżeli więc chcą mimo wszystko powalczyć o promocję do kolejnego etapu, to nie mają wyjścia – muszą dziś wygrać z Rumunami z Nexus Gaming. Co ciekawe, nie będzie to jedyny dziś pojedynek z udziałem iHG, bo kilka godzin później drużyna ta zmierzy się też z MAD DOG’S PACT w ramach trzeciego tygodnia Polskiej Ligi Esportowej. Ponadto w akcji zobaczymy także M1 EDEN i Team ESCA Gaming, które nadal czekają na pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. W czwartek jedna z tych formacji w końcu po nie sięgnie, pytanie tylko która?

Harmonogram dzisiejszych meczów Polaków w CS:GO:

7 października
12:00 Illuminar Gaming vs Nexus Gaming BO3 transmisja
13:00 HONORIS vs Team Finest BO3 transmisja
16:00 M1 EDEN vs Team ESCA Gaming BO3 transmisja
19:00 Illuminar Gaming vs MAD DOG’S PACT BO3 transmisja
Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
WhiteLotus, Buggax, Infinity Esports, Worlds 2021

Komu awans, a komu eliminacja? Czas na ostatni dzień fazy grupowej play-inów Worlds

Już wczoraj była szansa na częściowe rozstrzygnięcia w grupach play-inów Worlds 2021. Co prawda nie doczekaliśmy się ani jednego, ale po dzisiejszych...