STS
fot. Riot Games

Nowe smoki od kolejnego sezonu LoL-a! Zapewnią m.in. kamuflaż oraz portale na mapie

Od trzech dni wszyscy fani League of Legends są pochłonięci trwającymi mistrzostwami świata. Riot Games postanowiło z jakiegoś względu, że jest to idealny moment na to, by podzielić się nowymi informacjami dotyczącymi nadchodzących zmian w grze. W specjalnym filmie dowiedzieliśmy się, co przyniesie ze sobą przedsezon 2022. Część wiadomości była już znana, ale pojawiły się też wzmianki bardziej szczegółowe, które z pewnością zainteresują wszystkich graczy.

Stan gry i problemy sezonu 2021

Na samym początku Jessica „Safelocked” Nam przystąpiła do omówienia obecnego stanu gry. I w poczynionym rachunku sumienia dowiadujemy się, że Riot ocenia obecną metę jako zdrową. Jeśli chodzi o wyważenie nowych bohaterów, deweloperzy są przekonani, że zrobili dobrą robotę. W odniesieniu do zarzutów o przeładowane zestawy umiejętności słyszymy, że w ostatnim czasie takie nie miało miejsca. Wielu graczy pewnie się z tym zdaniem nie zgodzi. Safelocked zwróciła jednak uwagę na to, że takie incydenty się zdarzały np. przy Samirze. O Akshanie czy też Viego nie usłyszeliśmy zbyt wiele.

W filmie podkreślono też zwiększenie różnorodności stylów gry i z tym akurat trudno jest się nie zgodzić. Dawno nie widzieliśmy tak bogatej i złożonej mety. Dla niektórych może to być zaleta, a dla innych wada. Fakty jednak są takie, że Riot spełnił swój cel pod tym względem i możemy oglądać teraz na Worlds 2021 takie cuda, jak Amumu na supporcie. Niektóre klasy jednak na tym ucierpiały i twórcy gry mają plan na naprawdę tego zjawiska.

Przedsezon 2022 przyniesie nowe, potężne smoki

Przedsezon 2022 i nowości, jakie wprowadzi, przedstawił nam Jeremy „Brightmoon” Lee. Po raz kolejny usłyszeliśmy, że tym razem będziemy mieli do czynienia z udoskonaleniem istniejących już systemów, zamiast kompletnej rewolucji w LoL-u. Dowiedzieliśmy się m.in. tego, że do gry zostaną wprowadzone zupełnie nowe przedmioty, które pokryją wcześniej zaniedbaną niszę. Będziemy też świadkami zmian w systemie run. O tym wszystkim jednak wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu, a my informowaliśmy o owych zmianach w tym tekście.

Najciekawszym elementem wyżej wspomnianego filmu są jednak szczegóły dotyczące smoków. Riot ma w planach dodanie dwóch zupełnie nowych potworów, których efekty brzmią… co najmniej ciekawie. Będą z pewnością potężniejsze od poprzednich i na chwilę obecną trudno sobie wyobrazić ich współistnienie. Hextechowy Smok doda nam przyspieszenie umiejętności oraz prędkość ataku. Jego Dusza zapewni nam łańcuchowe spowolnienie. Dodatkowo, kiedy przejmie Rift, stworzy on Hextechowe Bramy, czyli w skrócie miejsca, w których będziemy mogli się teleportować. Chemtechowy Smok zapewni nam natomiast zwiększone obrażenia przy posiadaniu małej ilości zdrowia. Dusza tego potwora pozwoli nam walczyć i używać umiejętności po śmierci. Kiedy przejmie mapę powstaną strefy kamuflażu, które (sugerując się nazwą) najprawdopodobniej zapewnią nam niewidzialność.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Cztery godziny dogrywek w NA! Dziś bój o Majora stoczy ENCE

Z każdym kolejnym dniem jesteśmy coraz bliżej końcowych rozstrzygnięć podczas Intel Extreme Masters Fall 2021. Zresztą, wczoraj przesądzony został los...