STS
fot. x-kom AGO

Last dance i przełamanie klątwy. AGO jedzie do Budapesztu!

x-kom AGO w końcu przełamało klątwę finałów! Popularne Jastrzębie zatriumfowały bowiem w Pucharze Narodowej Drużyny Esportu i dzięki temu już w listopadzie pojadą do Budapesztu, by wziąć udział w V4 Future Sports Festival 2021. Perfekcyjny last dance Co warte wspomnienia, AGO do rywalizacji na chorzowskich zawodach przystępowało świadome nadchodzących zmian kadrowych. Zmian związanych z rychłym […]

x-kom AGO w końcu przełamało klątwę finałów! Popularne Jastrzębie zatriumfowały bowiem w Pucharze Narodowej Drużyny Esportu i dzięki temu już w listopadzie pojadą do Budapesztu, by wziąć udział w V4 Future Sports Festival 2021.

Perfekcyjny last dance

Co warte wspomnienia, AGO do rywalizacji na chorzowskich zawodach przystępowało świadome nadchodzących zmian kadrowych. Zmian związanych z rychłym odejściem Karola „rallena” Rodowicza i Michała „snatchiego” Rudzkiego, których postawa miała kluczowe znaczenie dla końcowego triumfu zespołu. Dość powiedzieć, że snatchie kończył zawody z ratingiem 1.58, co było najwyższym wynikiem na imprezie, a tuż za nim znalazł się właśnie rallen z rezultatem 1,47. Dzięki formie tej dwójki Jastrzębie zaczęły od zwycięstwa wynikiem 2:0 nad Wisła All iN! Games Kraków. Nieco wcześniej zaś w pierwszym półfinale HONORIS zaskakująco łatwo poradziło sobie z Izako Boars, które także ograło w stosunku 2:0.

W związku z tym w wielkim finale naprzeciwko siebie stanęły właśnie AGO i HONORIS, czyli dwaj finaliści wiosennego sezonu ESL Mistrzostw Polski. W tamtym spotkaniu pierwotnie górą byli snatchie i spółka, ale później odebrano im zwycięstwo z powodu regulaminowych niedopatrzeń, tak więc podtekstów było sporo. Zdecydowanie więcej niż emocji, bo podopieczni Mikołaja „miniroxa” Michałkowa zatrważająco gładko rozprawili się z drużyną Wiktora „TaZa” Wojtasa i Filipa „NEO” Kubskiego. Zarówno na Inferno, jak i na Ancient gracze warszawskiej organizacji zatriumfowali 16:5. Dzięki temu zgarnęli nie tylko główną nagrodę w wysokości 20 tysięcy złotych, ale również bilet na V4 Future Sports Festival, gdzie dołączą do Wisły All iN!, która awansowała już wcześniej.

Lista uczestników V4 Future Sports Festival 2021:

BIG ENTERPRISE esports Team Fiend ONYX
SINNERS Esports Wisła All iN! x-kom AGO TBA
TBA TBA TBA TBA

V4 Future Sports Festival 2021 odbędzie się między 14 a 21 listopada. Łączna pula nagród imprezy wyniesie 300 tysięcy euro, z czego dla zdobywców mistrzowskiego tytułu przewidziano 150 tysięcy euro.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Rogue, Trymbi, Inspired, LEC 2021 Summer

Polacy na Worldsach. Inspired i Trymbi kontra giganci League of Legends

Polska na przestrzeni lat urosła w siłę, jeśli chodzi o graczy League of Legends. Na europejskiej i międzynarodowej scenie od lat z powodzeniem reprez...