STS
Perkz, Cloud9, Worlds 2021
fot. Riot Games/Michał Konkol

Czas na rozstrzygnięcia play-inów. Dziś poznamy wszystkich uczestników głównej fazy Worlds

Skandale skandalami, ale „show must go on”. Dziś o godzinie 13:00 rozpocznie się ostatnia runda play-inów, po której poznamy już wszystkich uczestników głównego turnieju Worlds 2021. Podobnie jak wczoraj, w sobotę czekają nas dwa mecze w formacie BO5, jednak stawka jest jeszcze większa – zwłaszcza dla zwycięzców obu tych starć.

Hanwha Life kontra osłabione Beyond Gaming

W pierwszym dzisiejszym meczu decydującym o awansie do fazy grupowej mistrzostw świata zmierzą się Hanwha Life Esports i Beyond Gaming. Druga z wymienionych ekip wczoraj po reverse sweepie pokonała Galatasaray Esports, ale dziś będzie miała znacznie więcej problemów. Nie tylko ze względu na sam kaliber jej rywala, ale też – a może i przede wszystkim – z powodu bana nałożonego na Chiena „Maoana” Mao-Ana. Midlaner BYG został zawieszony przez Riot Games po tym, jak wysyłał swojej znajomej lub znajomemu informacje dotyczące tego, jakich bohaterów miał wybrać w meczu z Galatasaray. Nie wiadomo jeszcze, kto zajmie jego miejsce na środkowej linii Beyond, lecz prawdopodobnie będzie to Hsieh „PK” Yu-Ting, czyli rezerwowy toplaner (!) formacji.

Cloud9 już bez marginesu błędu. Dziś mecz z PEACE

Po meczu HLE z BYG na Summoner’s Rifcie zmierzą się Cloud9 oraz PEACE, czyli odpowiednio brązowy medalista League of Legends Championship Series i triumfator rozgrywek Australii i Oceanii – LCO. Co prawda ten drugi skład jest nieco zmieniony w porównaniu do tego, co mogliśmy oglądać w regionalnych australijskich zmaganiach, bo na górnej alei gra Kiss „Vizicsacsi” Tamas, aczkolwiek Węgier występował w nowej drużynie od samego początku Worlds i z każdym kolejnym meczem wygląda coraz lepiej. Czy jednak to wystarczy na Cloud9, które po przegranej z DetonatioN FocusMe nie ma już miejsca na błędy? Przekonamy się jeszcze dziś.

Harmonogram dzisiejszych meczów Worlds 2021:

9 października

Runda kwalifikacyjna

13:00 Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports vs Beyond Gaming BO5
18:00 Cloud9 vs PEACE BO5

Mecze fazy play-in tegorocznych mistrzostw świata w League of Legends będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na kanale Polsat Games w serwisie YouTube. Po więcej informacji dotyczących Worlds 2021 zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Worlds 2021

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

HONORIS już bez miejsca na błędy, ale wciąż z szansą na ESEA Premier

Niedawna porażka w play-offach ESEA Advanced sprawiła, że HONORIS wyczerpało już limit błędów. Mimo to jednak rodzima formacja nadal ma szanse na bezp...