STS
fot. twitter.com/FPX_Esports

SUYGETSU dołącza do składu VALORANTA w FPX

FPX oficjalnie potwierdziło ostatnie plotki transferowe – do zespołu dołączył Dmitry „SUYGETSU” Ilyushin, który w zeszłym tygodniu zakończył współpracę z forZe. Przypomnijmy, że rosyjska organizacja ogłosiła, iż aktualnie nie zamierzają kontynuować swojej przygody w VALORANCIE. SUYGETSU nowym nabytkiem Kadrowe problemy FPX zaczęły się w sierpniu, gdy od składu odsunięci zostali Tobias „ShadoW” Flodström oraz Dmitriy „dimasick” […]

FPX oficjalnie potwierdziło ostatnie plotki transferowe – do zespołu dołączył Dmitry „SUYGETSU” Ilyushin, który w zeszłym tygodniu zakończył współpracę z forZe. Przypomnijmy, że rosyjska organizacja ogłosiła, iż aktualnie nie zamierzają kontynuować swojej przygody w VALORANCIE.

SUYGETSU nowym nabytkiem

Kadrowe problemy FPX zaczęły się w sierpniu, gdy od składu odsunięci zostali Tobias „ShadoW” Flodström oraz Dmitriy „dimasick” Matvienko. Powód? Prawdopodobnie przeciętne wyniki międzynarodowego składu, który ostatecznie nie zawojował cyklu VALORANT Champions Tour 2021. W europejskich finałach drugiego etapu VCT Feniksy odpadły już w fazie grupowej, zaś podczas finałów etapu trzeciego przegrały dwa z trzech spotkań. W efekcie zespół nie zakwalifikował się na żaden z dotychczasowych turniejów lanowych. Tak więc zmiany były konieczne, a po nich rozpoczęto testy.

Testy, które trwają już półtora miesiąca, ale wiele wskazuje, że niedługo dobiegną końca. Pierwszym wyłonionym na ich podstawie graczem okazał się SUYGETSU, który do niedawna występował w barwach forZe. Do tej pory największym osiągnięciem Rosjanina było wygranie First Strike’a w regionie CIS, co wydarzyło się jeszcze pod koniec 2020 roku. Ilyushin przymierzany do FPX był już od dłuższego czasu, jednak najprawdopodobniej ekipa prowadzona przez Kirilla „ANGE1” Karasiowa nie zamierza działać pochopnie, a długie testy mają zapewnić formacji pewność, że jej wybory były odpowiednie.

Kto zajmie ostatni fotel?

Ze względu na rozbudowaną formę testów do FPX przymierzano wiuelu graczy z całej Europy. Według doniesień Krystiana „terpa” Terpińskiego oraz Arrana “Halo” Spake’a pod uwagę brani byli m.in. Ardis „ardiis” Svarenieks, David „Fizzy” Figueiredo, Thomas „kAdavraa” Johner oraz Laurent „memset” Werly. Niemniej według Corentina Phalipa z portalu vlr.gg najbardziej prawdopodobny wydaje się transfer byłego zawodnika G2 Esports.

Na ten moment skład FPX prezentuje się następująco:

  • Kirill „ANGE1” Karasiow
  • Andrey „Shao” Kiprsky
  • Pontus „Zyppan” Eek
  • Dmitry „SUYGETSU” Ilyushin
  • Erik „d00mbr0s” Sandgren – trener
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Fnatic bez snajpera – Jackinho siada na ławce rezerwowych

Kadrowa rewolucja, do której doszło w szeregach Fnatic w sierpniu, nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Podopieczni brytyjskiej organizacji komplet...