STS
fot. ESL/Stephanie Lieske

Znamy wszystkich uczestników PGL Major Stockholm 2021!

Wszystko jest już jasne! Po wielu miesiącach zmagań w ramach cyklu Regional Major Rankings poznaliśmy wreszcie pełną listę drużyn, które już za nieco ponad dwa tygodnie pojawią się w Sztokholmie, by zawalczyć o tytuł mistrza świata w Counter-Strike’u. Kto i od jakiego etapu rozpocznie PGL Major Stockholm 2021?

MICHU wśród legend

Mimo że wczoraj nie pojawił się na serwerze, to powody do zadowolenia z pewnością ma Michał „MICHU” Müller. Jego Evil Geniuses ostatecznie zdobyli status legendy i swoją przygodę z Majorem CS:GO zaczną od Fazy Nowych Legend. Ekipa Polaka w tej kwestii sporo zawdzięcza Teamowi Liquid. Wszystko dlatego, że skład dowodzony przez Gabriela „FalleNa” Toledo w meczu o trzecie miejsce podczas północnoamerykańskiego Intel Extreme Masters Fall 2021 pokonał paiN Gaming. A to właśnie piątka z Brazylii jako jedyna mogła jeszcze wyrzucić MICHA i spółkę poza grono legend. Niemniej brak zwycięstwa uniemożliwił jej to z uwagi na zbyt małą liczbę punktów.

Major z trzema duńskimi drużynami

W niedzielę poznaliśmy także ostatniego z beneficjentów zmagań na Starym Kontynencie. Okazali się nimi reprezentanci Copenhagen Flames, którzy dzięki temu dołączyli do grona formacji debiutujących na Majorze. Co ciekawe, Duńczycy mogli zapewnić sobie awans już wcześniej, ale w fazie play-off przegrali najpierw z Teamem Vitality, a potem z Movistar Riders. Przez to ich losy ważyły się aż do ostatnich chwil, a o wszystkim przesądzić miało starcie z Bułgarami z Teamu Fiend. To co prawda zakończyło się już po dwóch mapach, ale na każdej z nich oglądaliśmy dogrywki, przez co Flames mogli wznieść ręce w geście triumfu dopiero po 88 rundach! Niemniej udało się, a duńska scena będzie mieć w Sztokholmie aż trzech przedstawicieli.

Pełna lista uczestników PGL Major Stockholm 2021:


Faza Nowych Legend
Evil Geniuses FURIA Esports G2 Esports Gambit Esports
Team Liquid Natus Vincere Ninjas in Pyjamas Team Vitality

Faza Nowych Pretendentów
Astralis BIG Copenhagen Flames ENCE
Entropiq FaZe Clan GODSENT Heroic
mousesports Movistar Riders paiN Gaming Renegades
Team Spirit TYLOO Virtus.pro YNG Sharks

PGL Major Stockholm 2021 odbędzie się między 26 października a 7 listopada. Udział w zawodach wezmą w sumie 24 drużyny, które walczyć będą o 2 miliony dolarów – największą pulę nagród w historii Majorów CS:GO.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

dycha i hades z wicemistrzostwem europejskiego IEM Fall 2021

Ostatecznie ENCE nie udało się wygrać wielkiego finału, ale nie oznacza to, że ekipa Pawła "dychy" Dychy i Olka "hadesa" Miśkiewicza nie ma powodów do...