STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Atak Wisły na podium ESL MP nieudany. Czy ESCA dogoni Ungentium?

Trwa siódma kolejka ESL Mistrzostw Polski w CS:GO. Kolejka, w której trakcie Wisła All iN! Games Kraków mogła powrócić na podium rozgrywek. Ale tego nie zrobiła, bo z dwunastu możliwych punktów zdobyła wczoraj tylko siedem.


Wszystko o ESL Mistrzostwach Polski:


Wisła urywa punkty liderowi i wiceliderowi

Cztery z nich padły łupem Wiślaków przy okazji pojedynku z liderem ESL MP, Ungentium. Podopieczni Macieja „Luza” Bugaja otrzymali od Białej Gwiazdy bolesną lekcję Counter-Strike’a, bo o ile jeszcze na Mirage’u potrafili dotrzymać jej kroku, tak na Nuke’u zostali doszczętnie zniszczeni. Wisła wygrała tam aż 16:3 i mogła z optymizmem przystąpić do dwumeczu z Teamem ESCA Gaming. Problem w tym, że wicelider zafundował jej dokładnie takie same negatywne przeżycia, bo rozgromił Wisłę 16:4 na Overpassie. Wobec tego ekipa dowodzona przez Grzegorza „SZPERA” Dziamałka ponownie musiała szukać swojej szansy na komplet punktów na Nuke’u i znalazła ją dzięki triumfowi 16:13. Zdobyczą podzieliły się natomiast The Lycans i Tarczyński Protein Team – pierwszy zespół był górą na Vertigo, drugi na Nuke’u. W efekcie Lykani pozostali na ostatnim miejscu w tabeli z trzema oczkami straty do ostatniej bezpiecznej lokaty.

Komplet poniedziałkowych wyników ESL Mistrzostw Polski:

11 października
18:00 Wisła All in! 15:15 Ungentium Mirage
19:15 Ungentium 3:16 Wisła All in! Nuke
20:30 Wisła All in! 4:16 Team ESCA Gaming Overpass
20:30 The Lycans 9:16 Tarczyński Protein Team Vertigo
21:45 Team ESCA Gaming 13:16 Wisła All in! Nuke
21:45 Tarczyński Protein Team 8:16 The Lycans Nuke

Dwaj beniaminkowie w walce o czołowe lokaty

Dziś wspomniana wcześniej ESCA stanie przed szansą, by zrekompensować sobie poniedziałkową stratę punktów. Wicelider rozgrywek dwukrotnie zmierzy się wszak z M1 EDEN i oczywiście będzie faworytem – zwłaszcza że ewentualne zwycięstwa pozwolą Piotrowi „morelzowi” Taterce i spółce zrównać się z Ungentium. Ale M1 w żadnym wypadku nie można lekceważyć. Mówimy tutaj przecież o drużynie, która w tym sezonie potrafiła zaskoczyć już m.in. Anonymo Esports oraz HONORIS. Co więcej, po sześciu kolejkach okupuje ona wysokie czwarte miejsce, czego raczej nikt się nie spodziewał. Pytanie tylko, czy beniaminka będzie stać na to, by poradzić sobie z ESCĄ i wspiąć się na najniższy stopień podium?

Wtorkowy harmonogram ESL Mistrzostw Polski:

12 października
18:00 M1 EDEN vs Team ESCA Gaming BO1
19:15 Team ESCA Gaming vs M1 EDEN BO1

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem oglądać można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Mistrzostw Polski Jesień 2021 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Szufla na scenie VALORANTA. Co słychać w BIG, OG czy NIP-ie?

W ostatnim czasie na europejskiej scenie VALORANTA w wielu drużynach doszło do sporych roszad, lecz w dalszym ciągu niektóre zespoły nie zdołały skomp...