Szósty dzień w ramach fazy grupowej Worlds 2021 zakończony. Dziś została rozstrzygnięta sytuacja w grupie C, gdzie o miracle run walczyło Fnatic, zaś rywalem wicemistrzów League of Legends European Championship były Royal Never Give Up, Hanwha Life Esports i PSG Talon. Rezultat walki czarno-pomarańczowych o awans już znamy – niestety mimo wygranej z RNG zespół Zdravetsa "Hylissanga" Galabova żegna się z tą edycją mistrzostw świata, a oprócz niego swój ostatni mecz na tych MŚ rozegrało również PSG. Do ćwierćfinałów awansują z kolei Royal Never Give Up i HLE, a w play-offach lepiej będzie rozstawiona ta pierwsza ekipa.

Chiny wreszcie z przełamaniem

Hanhwa Life poszło w ślady innych reprezentantów League of Legends Champions Korea grających w grupach A oraz B i zanotowało perfekcyjny bilans w zaplanowanych meczach, co w połączeniu z innymi rezultatami w dzisiejszych spotkaniach oznaczało dogrywkę z RNG o fotel lidera. W niej jednak lepsza była już piątka z Państwa Środka, dzięki czemu fani z Chin wreszcie mogą świętować zdobycie pierwszego miejsca przez jedną z formacji z LoL Pro League. Aczkolwiek HLE również zasługuje na słowa uznania – w końcu na półmetku fazy grupowej zajmowało miejsce w dolnej połowie klasyfikacji, a mimo to udało się awansować. To oznacza, że miejsce w ćwierćfinałach zapewniły sobie już trzy ekipy z Korei Południowej i jeśli jutro do tego grona dołączy Gen.G Esports, będzie to wyraźny sygnał od reprezentacji LCK przed play-offami.

MAD Lions ostatnią nadzieją Europy na Worlds

Fani nie tylko Fnatic, ale też chyba wszyscy ze Starego Kontynentu, liczyli dziś wspólnie na miracle run w wykonaniu wicemistrzów LEC. Dzień zaczął się cudownie, bo od sensacyjnej wręcz wygranej z Royal Never Give Up, ale znacznie ważniejsze było kolejne starcie z udziałem podopiecznych Jacoba "YamatoCannona" Mebdiego, w którym podjęli Hanwha Life. I to starcie czarno-pomarańczowi już przegrali, co prawda po zaciętym widowisku, ale koniec końców porażka oznaczała bezwzględną utratę szans na ćwierćfinał. Ostatnie spotkanie z udziałem Fnatic na tych mistrzostwach było już kompletnym stompem ze strony PSG Talon. Tym samym oczy wszystkich kibiców z Europy będą teraz skierowane na MAD Lions podczas jutrzejszych zmagań – w końcu klęska Lwów będzie oznaczała jednocześnie kompletny blamaż reprezentacji LEC na tych mistrzostwach świata.

Komplet wyników dzisiejszych meczów Worlds 2021:

17 października
13:00 PSG Talon 0:1 Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO1
14:00 Fnatic 1:0 Royal Never Give Up BO1
15:00 PSG Talon 0:1 Royal Never Give Up BO1
16:00 Fnatic 0:1 Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO1
17:00 Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports 1:0 Royal Never Give Up BO1
18:00 Fnatic 0:1 PSG Talon BO1

Dogrywki

19:00 Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports 0:1 Royal Never Give Up BO1

Ostateczna klasyfikacja w grupie C:

# Drużyna M W P
1. Royal Never Give Up 7 5 2
2. Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports 7 4 3
3. PSG Talon 6 3 3
4. Fnatic 6 1 5

Jutro od godziny 13:00 czekają nas pojedynki rozstrzygające sytuację w grupie D. Na początek do walki staną wspomniane już Gen.G Esports oraz MAD Lions, a następnie LNG Esports podejmie Team Liquid. Pełny harmonogram i więcej informacji dotyczących Worlds 2021 znajdziecie w naszej relacji tekstowej: