Jeżeli macie we wtorek trochę wolnego czasu, to dobrze się składa. Dziś bowiem rodzimi gracze CS:GO ponownie stoczą wiele bojów o punkty, pojawiając się na serwerze w ramach różnych rozgrywek. Nie zabraknie też spotkań o naprawdę dużą stawkę.

Ostatnia szansa ENCE na awans na IEM-a

Najwięcej do zyskania ma dziś ENCE. Zespół Pawła "dychy" Dychy i Olka "hadesa" Miśkiewicza co prawda nie zdołał wczoraj sięgnąć po awans na Intel Extreme Masters Winter 2021, ale jeszcze nic straconego. Polski duet wciąż znajduje się w grze, ale musi wygrać podczas zamkniętych eliminacji jeszcze dwa spotkania, by móc świętować. Pierwsze z nich o godzinie 13:30 – wówczas podopieczni fińskiej organizacji podejmą K23, które dopiero co przeszło dość znaczące zmiany w składzie, ale mimo to było w stanie pokonać Team Spirit. Jeżeli jednak ENCE poradzi sobie z tym rywalem, to cztery godziny później przystąpi do decydującego starcia. W tym na drodze dychy, hadesa i spółki stanie zwycięzca pojedynku pomiędzy pozbawionym trenera FPX a wspomnianym już Spirit.

CZYTAJ TEŻ:
PGL Major: GODSENT pierwszym rywalem hadesa i dychy

MOUZ NXT i Izako Boars nadal w grze

W międzyczasie trwać będzie też faza pucharowa trzeciej odsłony Malta Vibes Knockout Series. W ćwierćfinale zobaczymy m.in. Kamila „siuhego” Szkaradka i Huberta „Szejna” Światłego, których MOUZ NXT zmierzy się z akademią Ninjas in Pyjamas. Dość niespodziewanie w grze pozostają też Izako Boars – wczoraj popularne Dziki wyrzuciły za burtę Dignitas VIE, a dziś zagrają z innym przedstawicielem skandynawskiej sceny, Lyngby Vikings. Trudny mecz czeka natomiast na Wisłę All iN! Games Kraków. Biała Gwiazda w finale górnej drabinki V4 International Cup zagra z SINNERS Esports. Na koniec warto też wspomnieć, że trwa 5. kolejka dywizji profesjonalnej w Polskiej Lidze Esportowej, a o kolejne punkty postarają się m.in. niepokonane dotychczas Ungentium i Dr Pepper Team.

Harmonogram dzisiejszych meczów Polaków w CS:GO:

19 października
13:00 Izako Boars vs Lyngby Vikings BO3 transmisja
13:30 ENCE vs K23 BO3 transmisja
15:00 Anonymo Academy vs Ungentium BO3 transmisja
16:00 MOUZ NXT vs Young Ninjas BO3 transmisja
17:30 ENCE/K23 vs FPX/Spirit BO3 transmisja
18:00 Creative AVEZ vs Olej Napędowy BO3 transmisja
19:30 Wisła All iN! vs SINNERS Esports BO3 transmisja
21:00 Dr Pepper Team vs GGPredict VIXIT BO3 transmisja