STS
fot. Wojciech Maślanka

Izako Boars dwa kroki od triumfu w ESEA Cash Cup. Kto zastąpi byaliego?

Przed zawodnikami Izako Boars finałowy dzień zmagań w ramach trzeciej jesiennej odsłony ESEA Cash Cup. Oznacza to, że Polaków od wycenianego na trzy tysiące dolarów triumfu dzielą już tylko dwa mecze. Nieoczekiwanie jednak pojawiły się problemy, które w końcowym rozrachunku mogą wpłynąć na osiągnięty przez Dziki wynik. Dwa mecze od końcowego triumfu W przeciwieństwie do […]

Przed zawodnikami Izako Boars finałowy dzień zmagań w ramach trzeciej jesiennej odsłony ESEA Cash Cup. Oznacza to, że Polaków od wycenianego na trzy tysiące dolarów triumfu dzielą już tylko dwa mecze. Nieoczekiwanie jednak pojawiły się problemy, które w końcowym rozrachunku mogą wpłynąć na osiągnięty przez Dziki wynik.

Dwa mecze od końcowego triumfu

W przeciwieństwie do większości uczestników pucharu od ESEA podopieczni Bartosza „Hypera” Wolnego nie musieli rozgrywać wcześniejszych spotkań. Wszystko dzięki bezpośredniemu zaproszeniu z wysokim rozstawieniem, dzięki któremu rodzima formacja została przesunięta prosto do półfinału. W tym na jej drodze staną Brazylijczycy z 00 Nation, których szeregi zasilił niedawno dwukrotny triumfator Majora, Fernando „fer” Alvarenga. 29-latek pomógł nowym kolegom w pokonaniu wszystkich dotychczasowych rywali, w tym między innymi 4glory Esports oraz Esports Club Kyiv. Czy uda mu się to również w przypadku IB? Przekonamy się o tym już za kilka godzin. A wieczorem poznamy zwycięzców rozgrywek – szansę na główną nagrodę w wysokości 3 tysięcy dolarów mają również Team BLINK oraz miks COUSCOUS, którego członkami są m.in. Rasmus „kreaz” Johansson i Mohammad „BOROS” Malhas.

CZYTAJ TEŻ:
snatchie: W Anonymo nikt nie czuje się gwiazdą [WYWIAD]

Problemy byaliego

Czy szansę na końcowy sukces mają Izako Boars? Jeszcze do niedawna bez wahania odpowiedzielibyśmy, że jak najbardziej. Teraz jednak sprawa nie jest już taka oczywista, gdyż kontuzji doznał Paweł „byali” Bieliński. 27-latek, który niedawno został prowadzącym drużyny, doznał kontuzji ręki, której następstwem są operacja oraz konieczność noszenia gipsu przez kolejne 6-8 tygodni. Dla podopiecznych Hypera to ogromne osłabienie i na ten moment nie wiadomo, jak zespół postara się zapełnić tę wyrwę. Niewykluczone, że tymczasowo do składu wejdzie sam Wolny, któremu w przeszłości zdarzało się już zastępować nieobecnych zawodników. Niemniej taka zamiana z pewnością odciśnie swoje piętno na całym zespole i wpłynie na sposób, w jaki będzie się on prezentować.

Harmonogram dzisiejszych meczów Polaków w CS:GO:

24 października
16:00 Izako Boars vs 00 Nation BO3 transmisja
19:00 Izako/00 Nation vs BLINK/COUSCOUS BO3 transmisja
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
MAD Lions, Worlds 2021

Mistrzowie czołowych lig LoL-a. MAD Lions i DWG KIA powalczą o półfinał Worlds 2021

Nadszedł wielki dzień dla Europy i największe wyzwanie dla MAD Lions. Trzeci ćwierćfinał Worlds 2021 to starcie mistrzów League of Legends European Ch...