Copenhagen Flames bez kompleksów podeszli do meczu z Ninjas in Pyjamas. Niemniej dzielność Duńczyków nie wystarczyła, bo ostatecznie ulegli oni wyżej notowanym rywalom i tym samym musieli pożegnać się z marzeniami o play-offach PGL Major Stockholm 2021.

Copenhagen Flames 2 : 1 Ninjas in Pyjamas
Nuke 16:10 Inferno 13:16 Ancient 17:19

Pierwszą mapą ostatniego wtorkowego meczu był Nuke, na którym niespodziewanie lepiej wyglądali Flames. Duńska piątka mimo gry w ataku regularnie powiększała swój dorobek punktowy, w czym spora zasługa Jakoba "jabbiego" Nygaarda. 18-latek był prawdziwą zmorą NIP-u i przyczynił się do tego, że jego ekipa kończyła pierwszą połowę z prowadzeniem 8:7. A przecież zespół z Kopenhagi miał przed sobą jeszcze grę po teoretycznie łatwiejszej stronie! Potem co prawda nadzieje Ninjas nieco odżyły, gdy zgarnęli oni drugą pistoletówkę oraz dwie następujące po niej rundy, ale to byłoby na tyle. W kolejnych minutach punktowali już tylko Flames, którzy zdobyli aż osiem punktów z rzędu! Dzięki temu to właśnie oni zwyciężyli 16:10, przybliżając się do historycznego awansu do ćwierćfinału Majora.

Następnie obie ekipy przeniosły się na Inferno i tam przez długi czas nadal Duńczycy rozdawali karty, co pomogło im wypracować prowadzenie 10:5. Niemniej druga połowa mapy to renesans NIP-u, który wreszcie znalazł skuteczny sposób na zatrzymanie swoich oponentów. Co więcej, podopieczni szwedzkiej organizacji regularnie punktowali. Dzięki temu w 26. rundzie doprowadzili do wyrównania, a chwilę później zatriumfowali 16:13. Wobec tego o losach awansu przesądzić miało Ancient, gdzie bardzo długo zanosiło się, że Ninjas dopną swego. Zawodnicy Björna "THREATA" Persa bezlitośnie wykorzystywali wszystkie błędy przeciwnej piątki i niewiele brakowało, by wygrali 16:11. Ale nic takiego nie miało miejsca, bo Flames zdobyli się na ostatni zryw i z nożem na gardle doprowadzili do dogrywki! W tej Duńczycy nadal robili wszystko, by przeciwstawić się oponentom, ale na ostatniej prostej boleśnie potknęli się, ponosząc wysoką cenę, jaką była porażka 17:19.

Po więcej informacji na temat PGL Major Stockholm 2021 zapraszamy do naszej relacji, którą znaleźć można pod tym adresem.