STS
s1mple, Natus Vincere (NAVI), PGL Major 2021 CS:GO
fot. PGL

s1mple vs ZywOo! Stawka? Półfinał PGL Majora

Heroic oraz G2 Esports są już pewne miejsca w czołowej czwórce PGL Major Stockholm 2021. Nadal jednak wolne pozostają dwa półfinałowe bilety – te swoich posiadaczy znajdą dopiero dziś. Także dziś czeka nas chyba największy hit fazy ćwierćfinałowej, czyli bezpośredni pojedynek pomiędzy Natus Vincere a Teamem Vitality. To, na co czekali wszyscy – pojedynek s1mple’a […]

Heroic oraz G2 Esports są już pewne miejsca w czołowej czwórce PGL Major Stockholm 2021. Nadal jednak wolne pozostają dwa półfinałowe bilety – te swoich posiadaczy znajdą dopiero dziś. Także dziś czeka nas chyba największy hit fazy ćwierćfinałowej, czyli bezpośredni pojedynek pomiędzy Natus Vincere a Teamem Vitality.

To, na co czekali wszyscy – pojedynek s1mple’a i ZywOo

Mecz ten będzie bez wątpienia elektryzować wszystkich fanów sceny CS:GO – głównie z uwagi na osoby Oleksandra „s1mple’a” Kostylieva i Mathieu „ZywOo” Herbauta. To właśnie Ukrainiec i Francuz w ostatnich latach zgarniali tytuły dla najlepszych graczy na świecie, ale dotychczas tylko raz spotkali się na Majorze. Miało to miejsce jeszcze przy okazji Intel Extreme Masters Katowice 2019 i wówczas zakończyło się ogromną bitwą, której rozstrzygnięcie zapadło dopiero po blisko 50 rundach. Czy dziś będzie równie wyrównanie? Oczywiście wszyscy byśmy tego chcieli, ale fakty są dla Vitality nieubłagane. ZywOo i jego koledzy, chociaż udało im się awansować do play-offów, to jak dotychczas nie zachwycali. A NAVI wręcz przeciwnie! Liderzy rankingu HLTV jak dotychczas nie poznali jeszcze goryczy porażki i pewnie zmierzają po pierwsze w swojej historii mistrzostwo świata. Co więcej, najwyraźniej nie mają zamiaru się zatrzymać.

Wcześniej jednak zobaczymy w akcji innego przedstawiciela Europy Wschodniej, Gambit Esports. Podopieczni rosyjskiej organizacji w tym roku na dobre zadomowili się w ścisłej światowej czołówce, zgarniając po drodze m.in. triumf podczas prestiżowego IEM Katowice 2021. Co prawda niektórzy sądzili, że wraz z powrotem rywalizacji na lana Abai „Hobbit” Hasenov i spółka przestaną się liczyć, ale na nic takiego się nie zanosi. Wręcz przeciwnie, bo skład spod znaku czerwonej gwiazdy ma spore szanse na awans do półfinału. Wszystko dlatego, że na jego drodze stanie FURIA Esports, czyli ostatni w stawce zespół z Brazylii. Gracze z Kraju Kawy nie będą bynajmniej faworytami piątkowej potyczki, chociaż trzeba im oddać, że są nieobliczalni. A to oznacza, że nie można na sto procent wykluczyć scenariusza, w którym to jednak oni będą górą. Niemniej będzie to wymagać od nich naprawdę sporych umiejętności, bo na papierze atuty zdają się być po stronie Gambit.

Czwartkowy harmonogram PGL Major Stockholm 2021:

5 listopada

Ćwierćfinał

16:30 Gambit Esports vs FURIA Esports BO3
20:00 Natus Vincere vs Team Vitality BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem oglądać można na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na Twitchu. Po więcej informacji na temat PGL Major Stockholm 2021 zapraszamy do naszej relacji, którą znaleźć można pod tym adresem.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Amilwa, Team Heretics

VALORANTOWA karuzela transferowa z udziałem m.in. Heretics, OG oraz FaZe

W ciągu ostatnich kilku dni doszło do wielu roszad na światowej scenie VALORANTA. Nie zabrakło zmian w europejskich formacjach m.in. w Teamie Heretics...