W ostatni weekend pojawiły się niespodziewane doniesienia na temat ruchów kadrowych planowanych przez Team Vitality. Wówczas znany francuski dziennikarz, Guillaume „neL” Canelo z serwisu 1pv, poinformował, że wspomniana organizacja nosi się z zamiarami pozyskania związanych dotychczas z Astralis dwóch zawodników oraz trenera.


Śledź transfery na scenie Counter-Strike'a:


Zmiany mimo wszystko?

Teraz neL rzucił nieco więcej światła na wspomniane plany, poszerzając naszą wiedzę na temat tego, do czego może dojść i jak wyglądało tło tych wydarzeń. Przede wszystkim pomysłodawcami takiego kierunku rozwoju drużyny mieli być sami włodarze Vitality. Co więcej, taka decyzja nie jest bynajmniej następstwem niezadowalającego wyniku podczas PGL Major Stockholm 2021, bo do zmian personalnych doszłoby nawet jeżeli Francuzi wygraliby cały turniej. To pozwala domniemywać, że związane z tym postanowienia zapadły jeszcze przed mistrzostwami świata, ale gracze mieli zostać powiadomieni o wszystkim dopiero w momencie, gdy odpadli z zawodów. A wszystko po to, by ich niepotrzebnie nie rozpraszać i nie odciągać od przygotowań.

Przenosiny możliwe dopiero w 2022

Tak czy inaczej, wygląda jednak na to, że na ewentualną finalizację tego ruchu przyjdzie nam jeszcze poczekać, bo według Cancelo Vitality nie zamierza bynajmniej wykupować kontraktów Petera „⁠dupreeha⁠” Rasmussena, Emila „⁠Magiska⁠” Reifa i Danny'ego „⁠zonica⁠” Sørensena. Zamiast tego zamierza poczekać do momentu, aż ich umowy wygasną, co oznaczałoby, że do finalizacji przenosin doszłoby dopiero na początku 2022 roku. Pewną ciekawostką jest fakt, że duńskie trio dostępne było wyłącznie w pakiecie, co miało decydujący wpływ na los dotychczasowego trenera TV, Rémy'ego „XTQZZZA” Quoniama. Jeżeli zaś chodzi o tych, którzy mają zachować swoje miejsca w zespole, czyli Dana „apEXa” Madesclaire, Mathieu „ZywOo” Herbauta i Kévina "misutę" Rabiera, to wszyscy oni mówią po angielsku, więc kwestia komunikacji nie powinna stanowić problemu.

Co więcej, apEX nawet w przypadku zmian w składzie ma zachować swoją pozycję i pełnić nadal rolę prowadzącego. Mimo wszystko w ekipie pozostanie też jej najmłodszy członek, misutaaa, bo Vitality ma nadal wiązać z nim przyszłość. Organizacja badała też inne możliwości, przyglądając się innym zawodnikom z Europy, którzy w razie konieczności mogliby wskoczyć do drużyny. Niemniej miało to mieć bardziej charakter badania rynku, a nie faktycznej próby znalezienia zastępstwa dla Rabiera.

Przypomnijmy, że jeżeli plotki potwierdzą się, skład Teamu Vitality będzie prezentować się następująco:

  • Dan „apEX” Madesclaire
  • Mathieu „ZywOo” Herbaut
  • Kévin „misutaaa” Rabier
  • Peter „⁠dupreeh⁠” Rasmussen
  • Emil „⁠Magisk⁠” Reif
  • Danny „⁠zonic⁠” Sørensen – trener