Wygląda na to, że po roku spędzonym w Ameryce Północnej Patryk "Mystiques" Piórkowski zdecydował się ponownie walczyć w bardziej znanych stronach. Jak informuje serwis Upcomer polski wspierający w przyszłym roku będzie reprezentował barwy SK Gaming Prime, czyli akademii SK Gaming grającej w czołowej niemieckiej lidze League of Legends – Prime League.

Powrót zza oceanu

W minionym sezonie 24-latek reprezentował barwy akademii Evil Geniuses. Nie udało mu się niestety wywalczyć miejsca w głównym składzie, bo to cały czas należało do Lee "IgNara" Dong-geuna. Same wyniki też nie napawały optymizmem, bo wiosenny split League of Legends Academy Championship Series ekipa Mystiquesa zakończyła na najniższym, dziesiątym miejscu, wygrywając tylko dwa spotkania z dziewięciu. Znacznie lepiej poszło już podczas letnich rozgrywek (notabene rozgrywanych w BO2, a nie BO1 jak wiosenne), bowiem tym razem drugi skład EG zamknął górną połowę klasyfikacji, awansując tym samym do play-offów. Tam jednak musiał uznać wyższość Cloud9 Academy, a przygodę za oceanem Mystiques zakończył nieudanym występem na wrześniowych Scouting Grounds, gdzie odpadł jeszcze przed top 8.

CZYTAJ TEŻ:
Cloud9 jednak bez Zvena i z trzema Koreańczykami?

Mieszanka narodowościowa w SK

Według doniesień Upcomer u boku Piórkowskiego zobaczymy między innymi pochodzącego z Litwy Edgarasa "Eckasa" Strazdauskasa grającego w dżungli oraz Svena "Dehaste" Vidovicia z Chorwacji występującego na midzie. Co ciekawe, pierwszy z nich w ostatnim czasie wywalczył miejsce w czołowych polskich rozgrywkach LoL-a, czyli Ultralidze, poprzez Expansion Tournament przeznaczony dla drużyn z Litwy, Łotwy i Estonii. Jego Iron Wolves było nie do pokonania, wygrywając oba mecze 3:0. Sam Eckas jednak wkrótce po tym rozstał się z drużyną. Dehaste z kolei w ciągu ostatnich tygodni miał już okazję zapoznać się z niemiecką sceną, aczkolwiek tylko drugą klasą rozgrywkową. Chorwat również walczył o awans do głównej dywizji, ale jego 404 Multigaming e.V. musiało uznać wyższość EURONICS Gaming Mateusza "Matislawa" Zagórskiego.

Kto jeszcze zagra w SK Prime?

Na dołączeniu trzech graczy do SK Gaming Prime wcale jednak się nie skończy (o ile oczywiście informacje Upcomera okażą się prawdą). Na chwilę obecną ważny kontrakt z organizacją – poza oczywiście graczami pierwszego składu – posiada tylko Alois "Alois" Nelissen grający na górnej alei. To oznacza, że wciąż niewiadomą pozostaje nowy botlaner. Raczej nie ma co się spodziewać przedłużenia kontraktu z Williamem "Unforgivenem" Nieminenem, bo ten rzekomo dołączy do MAD Lions na przyszły split League of Legends European Championship.

Oczywiście dla fanów z Polski najważniejszą kwestią i tak pozostaje przyszłość Mystiquesa, który swoją drogą może być kolejnym Polakiem grającym na pozycji wspierającego w SKP po Adrianie "Trymbim" Trybusu. Miejmy nadzieję jednak, że wyniki będą lepsze niż w przypadku Trymbiego, który wiosenny split sezonu 2022 w SK Gaming Prime zakończył na dziesiątej pozycji po fazie zasadniczej. Chociaż z drugiej strony w kolejnym splicie Trybus wywalczył mistrzostwo European Masters, a rok później zakwalifikował się już na Worlds, więc może w tym szaleństwie jest metoda...


Śledź transfery na scenie League of Legends: