Czekaliście na informacje dotyczące nowej drużyny Janga "Nuguriego" Ha-gwona na sezon 2022 profesjonalnych rozgrywek League of Legends? Cóż, wreszcie otrzymaliśmy wieści dotyczące jego osoby, ale raczej nie takie, jakich oczekiwali fani. Wczoraj agent zawodnika, Kang Beom-jun, poinformował publicznie o decyzji Nuguriego dotyczącej wzięcia przerwy od profesjonalnej gry.

CZYTAJ TEŻ:
Doinb poza FPX! LNG nowym domem Koreańczyka?

"Nuguri nie dołączy do żadnej drużyny"

Według tłumaczenia przygotowanego przez Korizon długość odpoczynku 22-latka jeszcze nie jest jasna. – Nuguri nie dołączy do żadnej drużyny i weźmie przerwę od gry na pewien czas – czytamy w oświadczeniu. – Temat ten był długo dyskutowany z rodziną i bliskimi Nuguriego, a decyzja została podjęta z ogromną rozwagą. Wiem, że dla zainteresowanych jego przyszłością może być to rozczarowujące, ale zapewniam, że Nuguri dołożył wszelkich starań podczas swoich przemyśleń i zmagał się z wyczerpującym stresem aż do momentu podjęcia finalnej decyzji – dodał Kang Beom-jun.

Powód nie jest do końca jasny, aczkolwiek możemy wywnioskować, że jest nim wypalenie połączone z rozłąką z bliskimi. – W ciągu ostatnich pięciu lat Nuguri zawsze dawał z siebie wszystko w każdym meczu, by osiągnąć sukces w rozmaitych rozgrywkach, w jakich przyszło mu brać udział. W ostatnim roku, kiedy czekała go rozłąka z rodziną i wylot za morze, nieznane mu środowisko i nieoczekiwane czynniki odcisnęły piętno na jego fizycznej oraz psychicznej formie. [...] Nie było żadnych problemów dotyczących zdolności Nuguriego albo jego podejścia do profesjonalnych gier. Jednakże nagromadzające się zmęczenie mogło być powodem gorszego znoszenia stresu, wywołanego naturą przerwy międzysezonowej, jak również oczekiwaniami pojawiającymi się tuż po niej – stwierdził agent Nuguriego.

"To zachowanie nie miało na celu zdobycia lepszych kontraktów"

Korzystając z okazji przedstawiciel zawodnika zdementował, jakoby zachowanie Janga Ha-gwona miało na celu uzyskanie lepszych ofert. – Niektórzy fani być może źle odebrali nasze pasywne podejście jako strategię na drodze do lepszych warunków w kontrakcie. W rzeczywistości potrzebowaliśmy po prostu więcej czasu. Dla Nuguriego był to okres potrzebny, by sfinalizować tę trudną decyzję. Ja zaś musiałem czekać na definitywne rozstrzygnięcie sytuacji w ramach poszanowania ostatecznej decyzji – oznajmił Kang Beom-jun.

W ostatnim czasie Nuguri reprezentował barwy FPX walczącego w czołowej chińskiej lidze LoL-a – LoL Pro League. Po zakończeniu jego kontraktu organizacja pożegnała swojego toplanera, a on sam był przymierzany do różnych drużyn, również z League of Legends Champions Korea. Teraz jednak wiemy już, że nigdzie on nie dołączy – przynajmniej w najbliższym czasie. Niewiadomą pozostaje również następca Nuguriego w składzie Feniksów, ale na tym niejasności w zespole się nie kończą. Kilka dni temu FPX pożegnało Gao "Tiana" Tian-Lianga, a dziś rano z drużyną rozstał się Kim "Doinb" Tae-sang.