MAD Lions rozwiało wszelkie wątpliwości dotyczące środkowej alei oraz pozycji botlanera na nadchodzący sezon League of Legends European Championship. Hiszpańska organizacja dziś wieczorem oficjalnie przedstawiła dwa nowe nabytki w zespole, a są nimi – wymieniani już wcześniej w ramach kuluarowych doniesień – William "Unforgiven" Nieminen oraz Steven "Reeker" Chen.

Bez awansu na EU Masters, ale z miejscem w LEC

Pierwszego z wymienionych mogą dość dobrze kojarzyć fani polskich czołowych rozgrywek LoL-a. W końcu w pierwszej połowie sezonu 2020 Unforgiven reprezentował barwy Illuminar Gaming, z którym nie udało się jednak wywalczyć miejsca na European Masters. Ba, Szwedowi jak dotąd ani razu nie udało się zakwalifikować na turniej tej rangi, choć dwukrotnie o awans na EUM się otarł – pierwszy raz jako reprezentant Östersunds FK, drugim razem już jako zawodnik SK Gaming Prime. Ta druga szansa miała miejsce niespełna cztery miesiące temu, bo podczas letnich play-offów Prime League. Ostatecznie Unforgiven musiał obejść się smakiem, ale jak widać, do debiutu w LEC wcale nie trzeba zaliczyć gigantycznego sukcesu w EU Masters – albo nawet jakiegokolwiek sukcesu.


Śledź transfery na scenie League of Legends:


Świetny rok zakończony transferem do czołowej ligi

Nie trzeba, ale na pewno te są mile widziane – tak jak w przypadku Reekera, który w tym roku dwukrotnie zakwalifikował się na najbardziej prestiżowy turniej dla uczestników regionalnych lig Europy. Wiosną sezonu 2022 zanotował debiut na zawodach spod szyldu European Masters i dotarł aż do ćwierćfinału. Jeszcze lepiej poszło latem, kiedy to marsz po mistrzostwo EUM w wykonaniu BIG został zatrzymany dopiero w półfinale przez późniejszych triumfatorów z Karmine Corp. Doliczając do tego dwukrotne mistrzostwo niemieckich rozgrywek w tym roku, przed sobą mamy zawodnika, którego nie można było przeoczyć podczas wyszukiwania wzmocnień do głównego składu.

Co z Humanoidem?

Pozostaje pytanie, co dalej z Markiem "Humanoidem" Brázdą? Według doniesień sprzed blisko dwóch tygodni Czech miał trafić do Fnatic, aczkolwiek kilka dni później, podczas transmisji tuż po otwarciu okienka transferowego, Jacob Wolf poinformował, że transfer wciąż stoi pod znakiem zapytania. I chyba tak jest po dziś dzień, bo choć organizacja zaprezentowała już Reekera jako nowego midlanera drużyny grającej w LEC, wciąż nie pożegnała oficjalnie Humanoida. Kto wie, być może koniec końców przenosiny 21-latka do FNC wcale nie dojdą do skutku i nowej drużyny nie uda mu się znaleźć?

Niezależnie od tego, jak będzie wyglądała przyszłość Humanoida, oto skład MAD Lions na LEC 2022:

İrfan "Armut" Tükek
Javier "Elyoya" Prades Batalla
Steven "Reeker" Chen
William "Unforgiven" Nieminen
Norman "Kaiser" Kaiser