STS
fot. ESL/Adam Łakomy

EPL Conference: Wisła za burtą, dziś Anonymo vs ekipa KEia

Na początku listopada Wisła All iN! Games Kraków mogła świętować zdobycie pierwszego w swojej historii mistrzostwa Polski w CS:GO. Teraz jednak przyszła pora na weryfikację – bolesną weryfikację. Biała Gwiazda po zaledwie dwóch meczach odpadła bowiem z EPL Conference i tym samym wypadła z wyścigu o awans do ESL Pro League Season 15. Koniec marzeń […]

Na początku listopada Wisła All iN! Games Kraków mogła świętować zdobycie pierwszego w swojej historii mistrzostwa Polski w CS:GO. Teraz jednak przyszła pora na weryfikację – bolesną weryfikację. Biała Gwiazda po zaledwie dwóch meczach odpadła bowiem z EPL Conference i tym samym wypadła z wyścigu o awans do ESL Pro League Season 15.

Koniec marzeń Wisły

W pierwszym meczu Wiślacy po zaciętym boju musieli uznać wyższość GODSENT i tym samym spadli do dolnej drabinki. Potem czekał ich dzień przerwy, po którym przyszło im podjąć kolejnego rywala – Eternal Fire. Turecki super team jak na razie radzi sobie ze zmiennym szczęściem, ale nie przeszkodziło mu to w gładkim rozprawieniu się z podopiecznymi Mariusza „Loorda” Cybulskiego. Cały pojedynek zamknął się w zaledwie dwóch mapach, z czego tylko Nuke przyniósł nam jakiekolwiek emocje. Tam polska piątka starała się jeszcze walczyć, chociaż ostatecznie i tak poległa 12:16. Z kolei Dust2 to już koncert drużyny znad Bosforu, która szybko zatriumfowała 16:6 i tym samym wyrzuciła Wisłę za burtę ligi konferencji.

W o wiele lepszych nastrojach serwery opuszczali wczoraj pozostali nasi rodacy. Na powierzchni pozostało m.in. Anonymo Esports, które okazało się lepsze od Brazylijczyków z YNG Sharks i to pomimo porażki na Mirage’u. Wszystko dzięki temu, że Vertigo i zwłaszcza Nuke toczyły się pod dyktando wicemistrzów ESEA Premier, których poczynania napędzał Michał „snatchie” Rudzki, autor 51 eliminacji. Dalej gra również Sprout, czyli zespół Kamila „KEia” Pietkuna. Świeżo upieczeni mistrzowie Niemiec rzutem na taśmę ograli Endpoint CeX, w czym zresztą spora zasługa naszego rodaka. Wszak to właśnie KEi zaliczył 54 fagi, co było drugim najlepszym wynikiem w szeregach zielonych.

Komplet czwartkowych wyników EPL Conference:

25 listopada

1. runda drabinki przegranych

13:30 Wisła All iN! 0:2 Eternal Fire Nuke 12:16
Dust2 6:16
13:30 ORDER 2:0 RBG Esports Overpass 16:9
Dust2 19:17

2. runda drabinki przegranych

16:45 YNG Sharks 1:2 Anonymo Esports Vertigo 7:16
Mirage 16:8
Nuke 3:16
16:45 Sprout 2:1 Endpoint CeX Dust2 3:16
Inferno 19:16
Ancient 16:14
20:00 Renegades 0:2 Eternal Fire Vertigo 11:16
Mirage 8:16
20:00 LDLC OL 2:0 ORDER Nuke 16:6
Ancient 16:5

Podopieczni kubena przed szansą na awans

Tak czy inaczej, zmagania powoli zmierzają ku końcowi. Już dziś poznamy pierwszych laureatów ligi konferencji, którzy na pewno pojawią się w nadchodzącym sezonie ESL Pro League. Sporą szansę na to osiągnięcie mają podopieczni Jakuba „kubena” Gurczyńskiego z MAD Lions, którzy w poprzednich dniach pokonali już eClub Brugge i LDLC OL, a dziś spróbują ustrzelić swoistego hat-tricka przy okazji spotkania z Extra Salt. Kilka godzin wcześniej naprzeciwko siebie staną natomiast Anonymo Esports oraz Sprout. Mecz ten będzie szczególny z uwagi na osobę KEia, który jeszcze do niedawna związany był z Anonimowymi, a teraz stanie przed szansą, by utrzeć byłym kolegom nosa. I pozbawić ich marzeń o Pro Lidze.

Piątkowy harmonogram EPL Conference:

26 listopada

3. runda drabinki przegranych

13:30 Anonymo Esports vs Sprout BO3
16:45 LDLC OL vs Eternal Fire BO3

3. runda drabinki wygranych

20:00 MAD Lions vs Extra Salt BO3

Wybrane mecze z ESL Pro League Conference oglądać będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat rozgrywek zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

mizuN dołącza do Teamu Finest. xuss jednym z testowanych zawodników

Na początku listopada Team Finest zapowiedział zmiany w dywizji VALORANTA. Z zespołem wówczas pożegnali się Joona "H1ber" Parviainen oraz Tyler "Foxie...