Po dziesięciu miesiącach związek Jacka "Jackinho" Ströma Mattssona oraz Fnatic definitywnie dobiegł końca. Szwedzki snajper oficjalnie opuścił bowiem szeregi brytyjskiej organizacji.


Śledź transfery na scenie Counter-Strike'a:


Po kilku tygodniach na ławce Jackinho odchodzi

Niemniej taki rozwój wypadków nie jest bynajmniej zaskoczeniem, bo od 9 października 22-latek i tak przebywał na ławce rezerwowych. Wtedy to jego miejsce w składzie przejął Owen "smooya" Butterfield. – Od teraz jestem wolnym zawodnikiem. Jestem wdzięczny Fnatic za szansę, którą otrzymałem. Dziękuję! Jestem też bardzo podekscytowany perspektywą znalezienia nowego projektu i wykorzystania zdobytego doświadczenia, by pokazać najlepszą możliwą wersję siebie. Jeżeli ktoś jest zainteresowany moimi usługami, proszony jest o kontakt ze mną lub GLHF Agencyogłosił sam Ström Mattsson za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Jackinho dołączył do Fnatic w połowie stycznia tego roku, stając wówczas przed niesamowicie trudnym zadaniem. Niedoświadczony gracz musiał wszak wejść w buty legendy organizacji, Robina "flushy" Rönnquista i ewidentnie go to przerosło. Dość powiedzieć, że w trakcie przywdziewania pomarańczowo-czarnych barw snajper wypracował rating na poziomie 0,98 – słabiej od niego wypadł tylko prowadzący ekipy, Alex "ALEX" McMeekin. Samo Fnatic zaś nie potrafiło osiągnąć żadnych znaczących sukcesów, bo największym z nich było drugie miejsce podczas cs_summit 7. Dodatkowo zespół nie zakwalifikował się też na Majora, co ostatecznie przypieczętowało los 22-letniego gracza.

Przypomnijmy, że skład Fnatic prezentuje się następująco:

  • Freddy „⁠KRIMZ⁠” Johansson
  • Ludvig „⁠Brollan⁠” Brolin
  • Alex „⁠ALEX⁠” McMeekin
  • William „⁠mezii⁠” Merriman
  • Owen „⁠smooya⁠” Butterfield
  • Jamie „⁠keita⁠” Hall – trener