Przedstawiciele polskiej sceny Counter-Strike: Global Offensive mają przed sobą kolejny intensywny dzień. Zdecydowana większość zaplanowanych na środę spotkań odbywać się będzie w ramach ESEA. Wyjątkiem będzie mecz, który zaplanowano na 16:00, gdyż ten dotyczyć będzie Malta Vibes Knockout Series 4.

MOUZ NXT na drodze po mistrzostwo

Zacznijmy właśnie od Malta Vibes, bo tam dwóch naszych rodaków wciąż liczy się w walce o mistrzowski tytuł. Wczoraj zespół Kamila "siuhego" Szkaradka i Huberta "szejna" Światłego rozprawił się w ćwierćfinale z 1WIN, dlatego dziś stoczy półfinałowy pojedynek. Na drodze MOUZ NXT stanie ECSTATIC, czyli ekipa o mocno międzynarodowym charakterze. Miejmy bowiem na uwadze, że jej barw broni trzech Duńczyków, Amerykanin i Holender. Ekipy tej pod żadnym pozorem nie można lekceważyć, bo w ostatnim czasie pokonywała m.in. Nemigę, Entropiq czy Extra Salt. Akademia MOUZ nie jest jednak zespołem, który łatwo odpuszcza, więc można spodziewać się wyrównanego boju.

Kolejne polskie derby w ESEA Premier

W ESEA Premier Season 39 sporo się będzie działo. Zdecydowanie najciekawiej zapowiada się potyczka, którą zaplanowano na 19:00. Właśnie wtedy na serwerze spotkają się x-kom AGO i Anonymo Esports. Obie ekipy w ostatnim czasie nie błyszczą – drużyna Damiana "Furlana" Kisłowskiego przegrała pięć ostatnich meczów, zaś zespół Pawła "innocenta" Mocka poległ w czterech kolejnych spotkaniach. Innym elementem łączącym obie drużyny jest ostatni oprawca. Tym była bowiem Wisła All iN! Games Kraków, która wczoraj ograła zarówno AGO, jak i ANO (w obu przypadkach 2:0). Podopieczni krakowskiego klubu także powalczą dziś o punkty w ESEA Premier – ich rywalem będzie Sinners Esports. Czeska ekipa wcześniej, bo o 15:00, stoczy też bój z Anonimowymi. W środę na tym poziomie będziemy mogli także kibicować Kamilowi "KEiowi" Pietkunowi, który w barwach Sprout powalczy z Nemigą.

Cztery mecze w ESEA Advanced

O 20:30 zaczną się także pierwsze spotkania dolnej drabinki fazy pucharowej ESEA Advanced Season 39. O przetrwanie drżeć muszą w sumie trzy w pełni polskie drużyny i jedna, której trenerem jest Polak. Izako Boars czeka pojedynek z zespołem z Bałkanów, 4glory. Mistrzowie Polskiej Ligi Esportowej, MAD DOG'S PACT, podejmą natomiast zespół Ladislava "GuardiaNa" Kovácsa, Team Singularity. Przeciwnikiem Teamu ESCA Gaming będzie czeska dywizja CS:GO Entropiq występująca pod przydomkiem Prague. Podopieczni Jakuba "kubena" Gruczyńskiego z MAD Lions staną zaś w szranki z Unique.

8 grudnia
15:00 Anonymo Esports vs Sinners Esports BO3
16:00 MOUZ NXT vs ECSTATIC BO3
19:00 Wisła All iN! vs Sinners Esports BO3
19:00 x-kom AGO vs Anonymo Esports BO3
19:00 Sprout vs Nemiga Gaming BO3
20:30 Izako Boars vs 4glory BO3
20:30 Team ESCA Gaming vs Entropiq Prague BO3
20:30 MAD DOG'S PACT vs Team Singularity BO3
20:30 MAD Lions vs Unique BO3