Okienko transferowe na scenie League of Legends trwa w najlepsze. Dlatego też niemal codziennie otrzymujemy kolejne informacje o ruchach zawodników na przyszły sezon rywalizacji. Nie inaczej jest w przypadku Northern LoL Championship, bowiem dziś Bifrost zaprezentowało swój skład. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, iż miejsce w szeregach formacji znalazł Adrian "Odi11" Kruk. Dla byłego strzelca PDW będzie to pierwszy występ za granicą w profesjonalnych rozgrywkach LoL-a.

Odi11 poza Ultraligą

Polski strzelec ma za sobą z pewnością bardzo dobry okres. Swoją przygodę z LoL-em na wyższym poziomie rozpoczął od akademii Illuminar Gaming, gdzie po połowie roku znalazł się już w głównej dywizji drużyny. Dla Kruka była to ogromna szansa na pokazanie się szerszej publiczności w Ultralidze. Odi11 wykorzystał ją wręcz idealnie, skradając serca fanów głównie dzięki stabilnej grze i nietuzinkowym umiejętnościom. Szczególnie dobrym okazał się być sezon piąty polskich zawodów, gdzie niespodziewanie formacja zajęła drugie miejsce fazy zasadniczej oraz najniższe miejsce podium play-offów. Dzięki temu IHG pojawiło się na European Masters, gdzie po wyjściu z play-inów zatrzymało się w grupie głównego etapu turnieju po zaciętej walce.

Następnym krokiem w karierze Odiego było PDW, z którym święcił największe triumfy. Sezon regularny Ultraligi formacja zakończyła na trzeciej lokacie. Prawdziwa magia natomiast wydarzyła się w etapie pucharowym, gdzie ówcześni podopieczni Adriana "Zeturala" Dziadkowca dotarli do wielkiego finału i zwyciężyli w nim właśnie Illuminar. Z takim osiągnięciem PDW wystartowało EUM pomijając play-iny. Odi i spółka nie mieli problemów z wydostaniem się z grupy B, dzięki czemu awansowali do ćwierćfinałów. Tam jednak zakończyła się wycieczka całego zespołu, bowiem ten musiał uznać wyższość BIG.

Kto jeszcze zagra z Polakiem w nowej drużynie?

Nie da się ukryć, że o nowej organizacji Polaka raczej mało kto słyszał. Bifrost to zespół, który dopiero niedawno wywalczył sobie miejsce w głównej dywizji NLC. Norweska organizacja całkowicie zrezygnowała z dotychczasowego składu i wzięła pod swoje skrzydła zdecydowanie bardziej doświadczonych graczy. Na górnej alei w przyszłym sezonie zobaczymy Jordana "Shikariego" Pointona, czyli byłego zawodnika Izi Dream. W dżungli natomiast swoje miejsce znalazł były towarzysz Sebastiana "Sebekxa" Smejkala – Casper "Cboi" Bo Simonsen. Środka od tej pory bronić będzie Mike "Furuy" Wils, były podopieczny Mateusza "Kiao" Sujdaka. Najważniejszym dla Odiego jest jednak z pewnością wspierający. Właściciele drużyny o to się postarali i ściągnęli do siebie byłego gracza Movistar Riders, czyli Ángela "DuaLLa" Fernándeza Alvareza.

Cała formacja będzie dowodzona przez Romana "D2k'a" Lanskoya, który miał okazję trenować chociażby Cboi'a, będąc jeszcze częścią Macko Esports. Odi ma zatem nie lada wyzwanie, bowiem, jak już wspominaliśmy, będzie to jego pierwszy raz w międzynarodowym składzie.

Tak wygląda skład Bifrost na wiosenny sezon NLC 2022:

Jordan "Shikari" Pointon
Casper "Cboi" Bo Simonsen
Mike "Furuy" Wils
Adrian "Odi11" Kruk
Ángel "DuaLL" Fernández Alvarez
Roman "D2k" Lanskoy