W ten weekend w Gdańsku odbędzie się ostatni znaczący w tym roku lanowy turniej CS:GO – Gdańsk Games. Nad polskim morzem zaprezentuje się nam kilku przedstawicieli szeroko pojętej krajowej czołówki, aczkolwiek z uwagi na porę oraz zbliżającą się szuflę wiele ekip pojawi się w formie miksowej.

AGO, miksowy skład Anonymo i inni

Warto tutaj wymienić chociażby Anonoymo Esports, które dość niespodziewanie wspierać będzie Janusz "Snax" Pogorzelski. Triumfator Majora z 2014 roku dopiero co mówił o potrzebie odpoczynku od gry, ale ostatecznie przyjedzie do Gdańska. Wraz z nim pod banderą ANO zagrają też pełniący rolę zmienników Oskar "oskarish" Stenborowski i Filip "tudsoN" Tudev, którzy zastąpią Karola "rallena" Rodowicza i Michała "snatchiego" Rudzkiego. Co ciekawe, na serwerze zobaczymy też pozostającego obecnie bez stałego zatrudnienia Michała "MICHA" Müllera. Ten został awaryjnie ściągnięty przez Macieja "Luza" Bugaja i jego Ungentium. Obie wspomniane formacje będą rywalizować w grupie A, w której poza nimi znalazły się też SKILLSTARS.pro i Tarczyński Protein Team.

Z kolei do zbioru B przyporządkowano głównego faworyta imprezy, x-kom AGO. Jastrzębie w przeciwieństwie do Anonymo dysponują w miarę stabilnym składem i nie ulega wątpliwości, że wynik inny niż ich końcowy triumf, będzie sporym zaskoczeniem. O to, by do takiej niespodzianki ostatecznie doszło, postara się m.in. miks Dolej Miodu, w którym zagrają związany ostatnio z Izako Boars Mateusz "TOAO" Zawistowski oraz przebywający na ławce rezerwowych Wisły All iN! Games Kraków Kuba "Markoś" Markowski. W akcji zobaczymy również M1 EDEN i Dr Pepper Team. Aczkolwiek ta ostatnia formacja nie będzie mogła skorzystać z pomocy swojego dotychczasowego trenera, Maksymiliana „Trocha” Trochy, gdyż ten na początku miesiąca przeniósł się do ENCE, o czym przeczytać możecie w naszym wywiadzie.

Grupy Gdańsk Games prezentują się następująco:

Grupa A Grupa B
Anonymo Esports SKILLSTARS.pro Dolej Miodu Dr Pepper Team
Tarczyński Protein Team Ungentium M1 EDEN x-kom AGO

Gdańsk Games rozegrane zostanie między 18 i 19 grudnia. Łączna pula nagród zawodów wyniesie 75 tysięcy złotych, z czego dla triumfatorów wielkiego finału przewidziano 35 tysięcy złotych.