STS
fot. ESL/Adela Sznajder

Lista uczestników IEM Katowice 2022 zamknięta. Zagrają m.in. ENCE i OG

Jeżeli chodzi o drużyny, które na początku przyszłego roku wystąpią podczas Intel Extreme Masters Katowice 2022, to wszystko jest już jasne. Organizatorzy nadchodzącej imprezy ujawnili dziś bowiem listę ekip, które otrzymają bilet na Dolny Śląsk na bazie rankingu ESL. Kogo zatem zobaczymy na IEM Katowice? Polska reprezentacja na IEM-ie powiększa się Dzięki temu na IEM-ie […]

Jeżeli chodzi o drużyny, które na początku przyszłego roku wystąpią podczas Intel Extreme Masters Katowice 2022, to wszystko jest już jasne. Organizatorzy nadchodzącej imprezy ujawnili dziś bowiem listę ekip, które otrzymają bilet na Dolny Śląsk na bazie rankingu ESL. Kogo zatem zobaczymy na IEM Katowice?

Polska reprezentacja na IEM-ie powiększa się

Dzięki temu na IEM-ie zaprezentuje się nam m.in. ENCE, czyli ekipa, której zawodnikami są Paweł „dycha” Dycha i Olek „hades” Miśkiewicz, a w której rolę analityka pełni Maks „Trochu” Trocha. Ale na tym polskie akcenty się nie kończą, bo przepustkę otrzymało również OG, gdzie funkcję snajpera pełni Mateusz „mantuu” Wilczewski. A to oznacza, że polska reprezentacja w fazie play-in katowickiego turnieju znacznie się rozrosła, bo dotychczas składała się na nią jedynie Wisła All iN! Games Kraków. Przypomnijmy, że Biała Gwiazda jako triumfator ostatniego sezonu ESL Mistrzostw Polski stanie przed szansą, by ponownie zaprezentować się na prestiżowych zawodach i poprawić swój wynik sprzed roku, gdy odpadła już po dwóch meczach.

Ponadto bilety do play-inów otrzymały też dwie rewelacje niedawnego PGL Major Stockholm 2021, czyli Entropiq i Copenhagen Flames. Na wspomnianych mistrzostwach świata nie popisały się za to obie niemieckie organizacje, czyli BIG i MOUZ, ale mimo to i one zawitają na IEM Katowice. Niewykluczone jednak, że w przypadku popularnych Myszy zobaczymy nieco odmienioną ekipę, bo przecież wiele mówi się o odejściu największej gwiazdy, Robina „ropza” Koola. Ostatni slot przypadł natomiast w udziale Fnatic, które od momentu przyjścia Owena „smooyi” Butterfielda wyraźnie odżyło, co było widać już podczas IEM Winter 2021. Wszak tam pomarańczowo-czarni finiszowali w czołowej ósemce, co wydaje się dobrym prognostykiem na przyszłość.

Lista uczestników IEM Katowice 2022:


Turniej główny
FURIA Esports G2 Esports Gambit Esports Heroic
Team Liquid Natus Vincere Virtus.pro Team Vitality

Faza play-in
Astralis BIG Copenhagen Flames ENCE
Entropiq Extra Salt FaZe Clan Fnatic
GODSENT MIBR MOUZ Ninjas in Pyjamas
OG Renegades TYLOO Wisła All iN!

Intel Extreme Masters Katowice 2022 odbędzie się między 15 a 27 lutego. Łączna pula nagród turnieju wyniesie milion dolarów, z czego dla triumfatorów wielkiego finału przewidziano 400 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Misfits LEC 2022

Misfits wciąż z Polakami. Shlatan w LEC, delord i Czajek w LFL

Potwierdziły się doniesienia, które pierwotnie usłyszeliśmy kilka tygodni temu przy okazji Free Agency Show. Lucjan "Shlatan" Ahmad, który dotychczas...