Wczoraj AGO ROGUE rozpoczęło oficjalną prezentację swojego składu na nadchodzący sezon Ultraligi. Pierwszym przedstawionym zawodnikiem przez akademię Rogue był Jakub "Sinmivak" Rucki, który przedłużył kontrakt z organizacją. Dziś natomiast brązowy medalista poprzedniej odsłony mistrzostw Polski zaprezentował zupełnie nowy nabytek w postaci Jochema "Rabble'a" van Graafeilanda.

Rabble nowym dżunglerem RGO

Walka na polskiej scenie będzie dla Holendra zupełnie nowym doświadczeniem. Jak dotąd Rabble miał okazję występować tylko w czołowych niemieckich rozgrywkach, gdzie spędził ostatnie trzy i pół roku, reprezentując między innymi barwy Aequilibritas E-Sports, PENTA 1860 oraz mousesports. Od roku 2020 włącznie był zawodnikiem GamerLegion, czyli jednej z czołowej formacji na niemieckiej scenie League of Legends. To właśnie w barwach GL van Graafeiland zadebiutował na European Masters wiosną zeszłego roku, a kilka miesięcy później dotarł do finału tego turnieju. W nim jego ekipa musiała uznać wyższość... AGO ROGUE. – Jeśli nie możesz ich pokonać, dołącz do nich. Z radością oznajmiam, że będę grał w AGO ROGUE w przyszłym sezonie Ultraligi u boku świetnych kompanów. POLSKA GUROM – napisał Rabble na Twitterze.

CZYTAJ TEŻ:
Jankos: Musimy sobie zapracować na respekt fanów

Co ciekawe, nadchodzący rok będzie trzecim z rzędu, w którym w roli dżunglera AGO ROGUE zobaczymy zawodnika zza granicy. To jedyna pozycja, na której w barwach RGO nie oglądaliśmy jeszcze naszego rodaka – pomijając epizodyczny występ Kacpra "Inspireda" Słomy w finale zeszłorocznej edycji Trinity Force Pucharu Polski, kiedy to obecny zawodnik Evil Geniuses zastąpił Nikolaya "Zanzaraha" Akatova. Wcześniej polskiego leśnika w akademii Rogue oglądaliśmy jeszcze w drugim sezonie Ultraligi, kiedy to owa akademia działała pod nazwą Rogue Esports Club, czyli jeszcze przed fuzją z x-kom AGO. Wówczas pod sztandarem RGE występował – oprócz wspomnianego już Inspireda – Marcin "behave" Pawlak.

Tak prezentuje się aktualny skład AGO ROGUE:

Jakub "Sinmivak" Rucki
Jochem "Rabble" van Graafeiland

Sugerując się ogłoszeniami z dziś oraz wczoraj, jutro możemy spodziewać się prezentacji nowego midlanera zespołu. Nowego, bowiem dotychczasowy środkowy AGO ROGUE, Chres "Chres" Laursen, dołączył już do innego zespołu, a mianowicie Astralis Talent. Według krążących od jakiegoś czasu w kuluarach informacji jego następcą w RGO będzie Ardian "Nite" Spahiu, czyli kompan Rabble'a z ostatnich dwóch lat. Kompletną wyjściową piątkę powinniśmy oficjalnie poznać 1 stycznia, a trenera zespołu dzień później.