Dzisiejsze ogłoszenie Astralis nie jest oczywiście zaskoczeniem, ale i tak trudno przejść obok niego obojętnie. Szeregi duńskiej organizacji opuściły bowiem jej trzy żywe legendy – Emil „Magisk” Reif, Peter „dupreeh” Rasmussen oraz Danny „zonic” Sørensen.

Trzy legendy Astralis

Sørensen i Rasmussen w minionych latach byli częścią składu, który aż cztery razy triumfował na Majorze. Z kolei Reif, który dołączył do ekipy w międzyczasie, przyczynił się do trzech z tych zwycięstw. Ponadto zespół w latach 2018-2019 całkowicie zdominował międzynarodową scenę CS:GO, sięgając po niezliczone triumfy na najważniejszych imprezach świata. W pewnym momencie wydawało się nawet, że era dominacji Astralis będzie trwać wiecznie, ale, jak dobrze wiemy, nic wiecznie nie trwa.

Tak było i w tym wypadku, bo w okresie epidemii COVID-19 Duńczycy zaczęli borykać się z problemami natury kadrowej, a także znacznie obniżyli loty. Co prawda nadal potrafili liczyć się w walce o najlepsze cele, ale zaskakująco często zdarzały im się również wpadki. Do ostatniej z nich doszło podczas PGL Major Stockholm 2021, gdy jako obrońcy tytułu nie dostali się nawet do play-offów, odpadając po porażce z Teamem Vitality.

Kolejny przystanek – Vitality?

Wtedy było już pewne, że w drużynie dojdzie do zmian. I faktycznie – na początku listopada Magisk, dupreeh i zonic wylądowali na ławce rezerwowych, a ich miejsce zajęli pozyskani z Complexity Gaming Kristian „k0nfig” Wienecke i Benjamin „blameF” Bremer, a także były trener North, Alexander „ave” Holdt. Już wtedy jednak pojawiły się plotki, że trzy filary Astralis nie pozostaną bezrobotne zbyt długo, gdyż ich angażem zainteresował się Team Vitality.

Francuska organizacja według nieoficjalnych doniesień zamierza zbudować międzynarodowy skład, którego częścią byliby właśnie Rasmussen, Reif oraz Sørensen. W nowym zespole mieliby oni połączyć siły z Danem „apEXEM” Madesclaire, Mathieu „ZywOo” Herbautem oraz Kévinem „misutą” Rabierem. I chociaż na ten moment doniesienia te nie zostały potwierdzone, to uprawdopodabnia je fakt, że w ostatnim czasie Vitality pożegnało już swojego szkoleniowca oraz jednego z graczy.

Przypomnijmy, że skład Astralis prezentuje się następująco:

Andreas „⁠Xyp9x⁠” Højsleth
Lukas „⁠gla1ve⁠” Rossander
Philip „⁠Lucky⁠” Ewald
Kristian „k0nfig” Wienecke
Benjamin „blameF” Bremer
Alexander „ave” Holdt (trener)