STS
Inspired, Evil Geniuses
fot. Evil Geniuses

Inspired zadebiutuje w NA. Rusza LCS 2022 Lock In

Północnoamerykańska scena League of Legends rozpoczyna nowy sezon. W ten weekend zainaugurowane zostaną zmagania w LoL Championship Series, a w jego trakcie debiut w nowych barwach zaliczy najpewniej Kacper „Inspired” Słoma.

W tym tygodniu wracają profesjonalne rozgrywki League of Legends na całym świecie. Te zaczęły się już m.in. w Chinach i Korei Południowej, a już dziś w nocy zostaną rozegrane pierwsze potyczki w League of Legends Championship Series 2022, a dokładniej mówiąc – w turnieju LCS Lock In. To on zainauguruje nową odsłonę zmagań w Ameryce Północnej. Warto pamiętać, że tym razem będziemy mogli śledzić poczynania między innymi jednego polskiego zawodnika.

Kadrowe problemy

Dziś w nocy czekać nas będą spotkania w grupie A. LCS 2022 Lock In otworzy potyczka TSM-u z 100 Thieves, w przypadku której warto pamiętać o tym, że pierwsza z wymienionych drużyn nie wystąpi w podstawowym składzie. Już jakiś czas temu zespół informował, że w zawodach reprezentowali go będą członkowie akademii. W podobnej sytuacji jest również Golden Guardians, które w ten weekend zagra z Cloud9, 100 Thieves oraz FlyQuest. Amerykańscy kibice z uwagą będą też na pewno śledzić poczynania przebudowanych nieco Chmurek, które – oprócz GG – podejmą w najbliższych dniach FlyQuest i TSM.

Inspired debiutuje w LCS

Na debiut Kacpra „Inspireda” Słomy będziemy musieli poczekać do nocy z soboty na niedzielę, kiedy rywalizację rozpoczną zespoły z grupy B. Evil Geniuses w pierwszej grze zmierzy się z Teamem Liquid, a następnie podejmie CLG. Ostatnim rywalem ekipy polskiego dżunglera w ten weekend będzie z kolei Immortals. Sam TL również ma pewne problemy kadrowe, o których pisaliśmy tutaj. Można więc przypuszczać, że formacji Gabriëla „Bwipo” Rau nie będzie łatwo o punkty nie tylko w tym spotkaniu, ale także w zaplanowanym na sobotę meczu z Dignitas i potyczce z IMT, która ma się odbyć w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Amerykańskie zmagania zaczną się od meczów w fazie grupowej. W tej każdy zespół zagra z każdym jeden raz, a następnie cztery najlepsze formacje z każdego zbioru awansują do play-offów. Faza pucharowa zaplanowana została na 22-30 stycznia i rozgrywana będzie w drabince pojedynczej eliminacji. Transmisja z rozgrywek dostępna będzie m.in. na Twitchu.

Harmonogram pierwszego weekendu LCS 2022 Lock In:

14 stycznia
23:30 TSM vs 100 Thieves BO1
15 stycznia
00:30 Golden Guardians vs Cloud9 BO1
01:30 TSM vs FlyQuest BO1
02:30 Golden Guardians vs 100 Thieves BO1
03:30 FlyQuest vs Cloud9 BO1
22:30 Team Liquid vs Dignitas BO1
23:30 Immortals vs CLG BO1
16 stycznia
00:30 Evil Geniuses vs Team Liquid BO1
01:30 Immortals vs Dignitas BO1
02:30 Evil Geniuses vs CLG BO1
21:30 FlyQuest vs 100 Thieves BO1
22:30 Team Liquid vs CLG BO1
23:30 TSM vs Cloud9 BO1
17 stycznia
00:30 Evil Geniuses vs Immortals BO1
01:30 Golden Guardians vs FlyQuest BO1
Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Labrov, Team Vitality, LEC

Labrov: Moim zdaniem Fnatic będzie trudnym wyzwaniem

Inauguracja wiosennego splitu League of Legends European Championship tuż-tuż. Za niespełna dwie godziny rozpocznie się pierwszy pojedynek tego sezonu...