STS
SZPERO, Wisła All iN! Games Kraków
fot. ESL/Adam Łakomy

Z kim zmierzy się Wisła? Poznaliśmy grupy ESL Challenger League Season 40

Od jakiegoś czasu wiemy, że ESEA Premier to już przeszłość. Od najbliższej edycji drugi poziom rozgrywkowy nosić będzie nazwę ESL Challenger League. Ale na tym nie koniec interesujących kwestii, bo nie można wspomnieć, że w 40. sezonie ligi wystąpi zaledwie jedna drużyn z Polski.

Nowa nazwa, nowy format

To dość spora zmiana, bo w ostatnich latach na zapleczu ESL Pro League regularnie rywalizowało kilku przedstawicieli naszej sceny. Problem w tym, w poprzedniej edycji utrzymanie zapewniła sobie tylko Wisła All iN! Games Kraków i to ona jako jedyna będzie reprezentować Polskę podczas fazy grupowej. Właśnie, faza grupowa! Organizatorzy zafundowali nam zmianę formatu i zamiast dwóch grup będą cztery. W każdej z nich znajdą się po cztery drużyny, które będą rozgrywać mecze BO3 w systemie GSL. A to oznacza o wiele mniejszą liczbę spotkań, bo każda z ekip wystąpi na tym etapie w zaledwie dwóch lub trzech z nich. Tak czy inaczej, ostatecznie po awans do play-offów sięgną po dwa najlepsze składy z każdego ze zbiorów.

A skoro o zbiorach mowa, to warto nadmienić, że Wisła All iN! znalazła się w grupie oznaczonej literą C. Do niej trafiły również beniaminek z ESEA Advanced, czyli wschodnioeuropejskie 1shot oraz zaproszony na podstawie rankingu ESL międzynarodowy skład ECSTATIC. Niemniej żadna z tych formacji nie będzie rywalem Białej Gwiazdy. Zamiast tego mistrzowie Polski swoją przygodę z rozgrywkami zaczną od starcia z GamerLegionem, które zaplanowano na 22 lutego. Kolejne potencjalne mecze podopiecznych Mariusza „Loorda” Cybulskiego mogą się natomiast odbyć 23 lutego oraz 1 marca.

Podział na grupy ESL Challenger League:

Grupa A Grupa B
1WIN Entropiq Akimbo Team BLINK
Into the Breach Nemiga Gaming Copenhagen Flames HEET
Grupa C Grupa D
1shot ECSTATIC Team Finest SAW
GamerLegion Wisła All iN! Sinners Esports SKADE

Europejska dywizja 40. sezonu ESL Challenger League ruszy 25 stycznia i potrwa do 3 kwietnia. Ostatecznie zwycięzca rozgrywek sięgnie po awans do ESL Pro League Season 16 Conference.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dalszy ciąg problemów dev1ce'a? Zaskakujące nazwisko wytypowane na zastępcę Duńczyka

Były snajper Fnatic zastąpi dev1ce'a? – 2021 był trudnym rokiem dla wielu osób, w tym również dla mnie. [...] Moje zdrowie psychiczne w tym roku zost...