Walka o miejsca w grupie

Rywalizację rozpoczniemy od pojedynku pomiędzy CLG oraz Dignitas. Ta druga ekipa ma za sobą dopiero dwa spotkania, jedno z Immortals, a drugie z Teamem Liquid. I zgodnie z oczekiwaniami poprzedni tydzień skończyła z bilansem 1-1. Co do drugiej formacji, tutaj Nieśmiertelni są na przedostatnim miejscu z wynikiem 1-2. Mimo pewnego miejsca w ćwierćfinałach z pewnością będą chcieli trochę wspiąć się w klasyfikacji.

Następnie Cloud9 zmierzy się z 100 Thieves i będzie to z pewnością najciekawsze starcie. Ibrahim "Fudge" Allami i spółka wciąż nie znaleźli godnego sobie rywala, ale niewykluczone, że to właśnie będą Złodzieje. Ci co prawda przegrali jeden mecz z FlyQuest, ale nadal są jednymi z najgroźniejszych rywali na tym turnieju. Nie przegapcie tego pojedynku.

O godzinie 1:30 Team Liquid będzie miał okazję przypieczętować minimum drugie miejsce w tabeli. A przyjdzie mu tego dokonać w spotkaniu z Immortals. Andrei "Xerxe" Dragomir wraz z kolegami nie wygrali jeszcze ani jednego meczu i stracili szansę na awans do play-offów. Nadal jednak mogą popsuć krew zawodnikom TL, których przegania na razie tylko Inspired ze swoimi Evil Geniuses.

Decydujące starcia, Inspired gra o czyste konto

Niepewny awansu jest jeszcze za to TSM i następny rywal tej formacji, czyli Golden Guardians. Będzie to niezwykle ciekawe starcie właśnie z tego względu, że przegrany pożegna się z dalszą rywalizacją. Porażka ekipy Mingyia "Spici" Lu będzie dużą niespodzianką i zapewne wiele par oczu będzie zwróconych właśnie na ten pojedynek.

Na sam koniec przyjdzie nam zobaczyć, jak Kacper "Inspired" Słoma i spółka postarają się zachować czyste konto. Przeszkodzić im może tylko Dignitas i dla tej formacji będzie to już drugi mecz tego dnia. Czy organizacja Polaka da radę zakończyć fazę grupową LCS Lock In z czterema zwycięstwami i wyjść ze zbioru z pierwszej lokaty? Tego dowiemy się dopiero o godzinie 3:30.

Następnie w sobotę, niedzielę oraz poniedziałkową noc odbędzie się następna faza. W ćwierćfinale zwycięzca grupy A podejmie czwartą lokatę ze zbioru B i analogicznie będzie też w drugą stronę. Drugie miejsca zmierzą się z trzecimi z przeciwnej stawki.

Terminarz ostatnich spotkań w fazie grupowej prezentuje się następująco:

21 stycznia
23:30 CLG vs Dignitas BO1
22 stycznia
00:30 Cloud9 vs 100 Thieves BO1
01:30 Team Liquid vs Immortals BO1
02:30 TSM vs Golden Guardians BO1
03:30 Evil Geniuses vs Dignitas BO1

Aktualna sytuacja w grupach LCS 2022 Lock In:

Grupa A Grupa B
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. Cloud9 3 3 0 1. Evil Geniuses 3 3 0
2. 100 Thieves 3 2 1 2. Team Liquid 3 2 1
3. FlyQuest 4 2 2 3. Dignitas 2 1 1
4. TSM 3 1 2 4. CLG 3 1 2
5. Golden Guardians 3 0 3 5. Immortals 3 0 3

Półfinały i finał zaplanowano na 28-30 stycznia. Szczegółowy harmonogram dostępny jest na oficjalnej stronie LoL Esports.