STS
jankos g2
fot. Riot Games/Michał Konkol

LEC: G2 wygrywa po raz trzeci w tym sezonie

G2 Esports Marcina „Jankosa” Jankowskiego pokonało dziś SK Gaming, zdobywając tym samym trzecie zwycięstwo w wiosennym splicie League of Legends European Championship 2022.

G2 Esports
1:0 SK Gaming
Broken Blade
Akali
Jenax
Lee Sin
Jankos
Xin Zhao
Gilius
Jarvan IV
caPs
Orianna
Sertuss
Viktor
Flakked
Jhin
Jezu
Caitlyn
Targamas
Bard
Treatz
Nautilus

Na przelew pierwszej krwi musieliśmy czekać do 9. minuty, gdy Jankos i jego kompani zebrali się przy Heraldzie, poskromili go i przy okazji wyeliminowali rękami Polaka przeciwnego wspierającego. Leśnik G2 poprosił o pomoc kolegów także kilka minut później, gdy Samuraje próbowały przejąć dżunglę rywali. Za przesadną agresję Xin Zhao zapłacił własnym życiem. Żadna ze stron nie była jednak w stanie wypracować sobie pokaźnej przewagi. Na udany teamfight G2 SK odpowiedziało równie skuteczną sekwencją i w 27. minucie w sakiewkach obu ekip znajdowało się dokładnie tyle samo złota. Na korzyść dawnych dominatorów LEC przemawiały jedynie trzy zgarnięte smoki – czwarty oznaczał w końcu duszę. Cztery eliminacje pozwoliły ekipie Jankosa nie tylko dopiąć swego, ale także od razu pomaszerować w kierunku Barona. W jego leżu nie obyło się bez nerwów, ale fioletowe wzmocnienie ostatecznie trafiło do G2, które wkrótce zaczęło nacierać na bazę SK. Pierwsze oblężenie okazało się jednocześnie ostatnim.

Za moment Team Vitality Oskara „Selfmade’a” Boderka zagra z Teamem BDS Jakuba „Cinkrofa” Rokickiego. Polska transmisja na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji dotyczących LEC zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

LEC

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Ungentium

Ungentium z awansem do głównej fazy Malta Vibes Knockout Series 5

Pierwsze dwie mapy miały niemal identyczny przebieg. Zarówno KOVA, jak i Ungentium dość pewnie wygrały wybrane przez siebie odpowiednio Ancient i Mira...