STS
fot. FACEIT

Zmiana na liście uczestników ESL Pro League Season 15 – Sprout wskakuje do gry

Jakiś czas temu wydawało się, że w kwestii ekip uczestniczących w 15. sezonie ESL Pro League wszystko jest już jasne. Ale nic bardziej mylnego! Oto bowiem na półtora miesiąca przed startem rozgrywek doszło do zmiany, w wyniku której zabraknie jednej z debiutujących na tym szczeblu rozgrywkowym organizacji.

Sprout korzysta na stracie Extra Salt

Mowa tutaj o Extra Salt, które miejsce w Pro Lidze zapewniło sobie pod koniec stycznia na drodze EPL Conference. Wtedy podopieczni Tiaana „T.c” Coertzena zajęli jedno z dwóch czołowych miejsc i tym samym zgarnęli bilet do najwyższej klasy rozgrywkowej. Niedawno jednak zmienili oni barwy klubowe, przechodząc do Complexity Gaming, które jako formacja partnerska już wcześniej miało zapewniony slot w EPL-u. W tej sytuacji musiało dojść do roszady. A skorzystało na niej Sprout, czyli była drużyna Kamila „KEia” Pietkuna, która jeszcze przy wsparciu Polaka finiszowała w rozgrywkach Conference na czwartym, najwyższym niepremiowanym awansem miejscu. Niemniej mimo to międzynarodowy skład i tak finalnie w lidze się pojawi, ale już bez KEia. Warto wszak przypomnieć, że ten pod koniec grudnia odszedł niespodziewanie i niedawno znalazł się w nowym składzie powołanym do życia m.in. przez jego byłych kolegów z Anonymo Esports, Janusza „Snaxa” Pogorzelskiego i Kacpra „Kylara” Walukiewicza.

Lista uczestników 15. sezonu ESL Pro League:

Astralis BIG Complexity Gaming ENCE
Entropiq Evil Geniuses FaZe Clan Fnatic
FURIA Esports G2 Esports Gambit Esports GODSENT
Heroic Team Liquid LookingForOrg MOUZ
Movistar Riders Natus Vincere Ninjas in Pyjamas Party Astronauts
Sprout Virtus.pro Team Vitality x-kom AGO

ESL Pro League Season 15 rozegrana zostanie między 9 marca a 10 kwietnia 2022 roku. W rozgrywkach udział wezmą w sumie 24 zespoły, które powalczą o łączną pulę nagród wynoszącą 750 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Fnatic_Hylissang_LEC

Fnatic i Rogue wciąż niepokonane, Astralis na dnie. Podsumowanie piątku z LEC

Po czterech dniach meczowych nie wykształtował się samodzielny lider, natomiast dwie drużyny wciąż nie zaznały w tym sezonie goryczy porażki. Jedną z...