STS
Warszi, IHG, Illuminar, Ultraliga
fot. Magdalena Plewa

Wiemy, że nic nie wiemy. Sześć drużyn nadal walczy o play-offy Ultraligi

Przedostatni tydzień sezonu regularnego Ultraligi to już historia. Drugi dzień ósmej kolejki zmagań ponownie przyniósł wiele emocji, ale co zaskakujące, nadal nie dał odpowiedzi na pytania związane z nadchodzącymi play-offami. Na ostatnie dwa dni rywalizacji ciągle nie wiemy, kto wypełni trzy pozostałe miejsca w etapie pucharowym.

Dżentelmeni utrzymują się na powierzchni, formalności RGO

Na start dzisiejszych batalii Gentlemen’s Gaming stanęło w szranki z Zero Tenacity. Dla podopiecznych Kaspra „Kaspersky’ego” Gutkowskiego był to ostatni dzwonek na wzięcie się w garść, bowiem każda kolejna porażka oznaczałaby koniec ich szans na awans do play-offów. Te nadal są znikome, ale dzięki dzisiejszej wygranej GGM ciągle liczy się w wyścigu o fazę pucharową. W środowym starciu jednak ku zaskoczeniu wielu widzów Dżentelmeni poradzili sobie na domiar dobrze i kto wie, czy nie będą w stanie jeszcze zagrozić innym formacjom w przyszłym tygodniu.

Zaraz po poprzednim pojedynku na wirtualnej arenie zameldowali się gracze AGO ROGUE oraz devils.one. W pojedynku Dawida z Goliatem mało kto upatrywał jakichkolwiek szans Diabłów na ewentualne zwycięstwo. Wszyscy, którzy uważali, że akademia Łotrzyków zgarnie kolejną wygraną na swoje konto się nie pomylili. Drużyna Damiana „Luckera” Konefała wręcz zmiażdżyła rywali i pewnie poszła po swoje, triumfując w trzeciej potyczce z rzędu.

Iron Wolves wskakuje na drugą lokatę, środek tabeli się umacnia

Po przerwie do gry weszli zawodnicy Iron Wolves i Teamu ESCA Gaming. Starcie w czołówce stawki bez dwóch zdań wytwarzało pozytywne wibracje u każdego fana ultraligowych rywalizacji. Mecz był dla obu drużyn bardzo ważny, gdyż Żelazne Wilki walczyły o wyrównanie bilansu właśnie z TEG i uplasowanie się na drugim miejscu tabeli, natomiast ESCA chciała pokrzyżować plany rywali i odjechać im już na dwa punkty. Tym razem jednak to podopieczni Ambroža „Phaxiego” Hrena zdecydowanie lepiej pokazali się na Summoner’s Rifcie i stosunkowo pewnie triumfowali w starciu. Na wyróżnienie zasługuje Saulius „Saulius” Lukošius, który sterując Tryndamere nie miał litości dla przeciwników.

Następni w kolejce do walki byli przedstawiciele Komil & Friends i Goskilli. Przyjaciele Komila zaprezentowali dziś swoją właściwą wersję siebie, dzięki czemu bardzo pewnie poruszali się po Polach Sprawiedliwości. Ekipa Kuby „manego” Tylmana po zdobyciu przewagi w początkowym etapie gry stale ją rozwijała co ostatecznie pozwoliło jej zwyciężyć przeciwników i dopisać ósmy już punkt w klasyfikacji. Punkt niezwykle ważny, gdyż KNF realnie liczy się w wyścigu o play-offy.

Środowe potyczki zamknął mecz pomiędzy Illuminar Gaming a Forsaken. Jeżeli gracze spod szyldu Oka jeszcze myślą o awansie do play-offów, to wygrana w dzisiejszym spotkaniu była wręcz wymagana. W rezultacie natomiast otrzymaliśmy kolejną niezbyt dobrą grę w wykonaniu podopiecznych Bartłomieja „VoVa” Ryla, którzy nadal nie potrafią wskoczyć na właściwe tory. FSK nie miało żadnych problemów, aby na koniec dnia wznieść rękę ku górze w geście zwycięstwa. Biorąc pod uwagę to, z kim beniaminkowi ligi przyjdzie zmierzyć się za tydzień, możemy powoli brać pod uwagę scenariusz, w którym debiutancka organizacja pojawi się w fazie pucharowej rozgrywek.

Wyniki dzisiejszych starć w Ultralidze.

17:00 Gentlemen’s Gaming 1:0 Zero Tenacity BO1
18:00 AGO ROGUE 1:0 devils.one BO1
19:00 Iron Wolves 1:0 Team ESCA Gaming Relacja
20:00 Komil & Friends 1:0 Goskilla Relacja
21:00 Illuminar Gaming 0:1 Forsaken Relacja

To już wszystko, co przygotowała dla nas Ultraliga na przedostatni tydzień zmagań. Kolejka zamykająca fazę zasadniczą ligi rozpocznie się już w przyszły wtorek. Transmisję będzie można śledzić na kanałach Polsat Games na TwitchuYoutube oraz w telewizji. Po więcej informacji dotyczących siódmej edycji Ultraligi zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Misfits Gaming VALORANT

Misfits otwiera dywizję VALORANTA i zatrudnia kobiecy skład

Misfits również obecne w VALORANCIE W tym znalazły się zawodniczki, które dotychczas znane były jako 24Haven. Pod tą nazwą występowały one już w ubie...