STS
sheru, Forsaken, Ultraliga
fot. Ultraliga/Paweł Bastrzyk

Kto dostanie się do play-offów? Rusza ostatni tydzień Ultraligi

Mogłoby się wydawać, że jesteśmy już na ostatniej prostej Ultraligi. Jednak w ostatnim tygodniu rozgrywek aż sześć drużyn walczy o ostatnie trzy miejsca w fazie play-off. Względem ostatniej kolejki niewiele się zmieniło, faworytami będą tutaj Zero Tenacity, Komil & Friends oraz Forsaken. Niepewna jest też sytuacja w górnej części tabeli. Zarówno Iron Wolves, jak i Team ESCA Gaming są ex aequo na drugiej lokacie z wynikiem 11-5. Dzisiejsze spotkania być może rozwieją część naszych wątpliwości. Dodatkowo, wreszcie doczekamy się wielkiego rewanżu meczu TEG kontra RGO.

Dżentelmeni faworytami, Forsaken walczy o awans

Pierwszym spotkaniem ostatniej kolejki Ultraligi będzie starcie pomiędzy Gentlemen’s Gaming oraz devils.one. Patrząc z perspektywy całego sezonu, drużyna Tomasza „Badlyygi” Bałdygi powinna sobie poradzić z Diabłami bez większego problemu. Z drugiej jednak strony, musimy pamiętać, że porażka w tym meczu całkowicie eliminuje Dżentelmenów z wyścigu o play-offy. Marcin „bucu” Świech i spółka mają ostatnią szansę, żeby jakkolwiek pokazać się z dobrej strony i napsuć nieco krwi przeciwnikom. Mimo to, ten sezon mogą oni uznać już za zdecydowanie nieudany.

Następnie na Polach Sprawiedliwości pojawią się Forsaken oraz Goskilla. Dla drugiej z drużyn jest to mecz o wszystko. Jeśli ona dziś polegnie, to podobnie jak Gentlemen’s Gaming będzie mogła pożegnać się z play-offami w 7. sezonie Ultraligi. Niestety, ostatnie mecze nie do końca poszły po myśli formacji Radosława „Sh4dowUSa” Walkowiaka. Trzy ostatnie spotkania zakończyły się porażkami, w tym gra z devils.one, które jest na końcu tabeli. Scenariusz przegranej GSK dałby zawodnikom Forsaken dziewiąte zwycięstwo w wiosennej edycji ligi polsko-bałtyckiej, tym samym zapewniając im udział w fazie play-off.

Starcie na szczycie i nie tylko

W meczu, który rozpocznie się około godziny 19:00, zawalczą AGO ROGUE oraz Team ESCA Gaming. Mecz ten nie budzi tak wiele emocji, jak spotkanie tych zespołów w pierwszej części sezonu, natomiast nadal liczymy na rywalizację na najwyższym poziomie. Łotrzyki mogą spać spokojnie, bez względu na wyniki w nadchodzących potyczkach, gdyż mają już pewne pierwsze miejsce w fazie zasadniczej. Dla TEG jednak zwycięstwo w ostatnim tygodniu może okazać się kluczowe, gdyż przybliży ten zespół do top 2, dającego ogromną przewagę i skracającego drogę do wielkiego finału w play-offach.

W kolejnym spotkaniu zagrają Iron Wolves oraz Komil & Friends. Obie drużyny nabrały w zeszłym tygodniu wiatru w żagle i zaliczyły po dwa zwycięstwa. Skład Kacpra „Czypsego” Zaparuchy w całym sezonie zaprezentował się niezwykle dobrze i bardzo chciałby dzisiaj samodzielne przejąć drugie miejsce w tabeli, prześcigając ESCĘ. Z drugiej strony jednak podopieczni organizacji Komila Khamidova są zdeterminowani by wygrać, bo dałoby im to bezpieczne miejsce w fazie play-off. Spotkanie to może zatem być bardzo zacięte.

Na sam koniec dnia czeka nas walka pomiędzy Zero Tenacity oraz Illuminar Gaming. Choć zawodnicy organizacji spod szyldu Oka mają tylko około 5,5% na dostanie się do play-offów, nadal pozostają w grze. Seria porażek w dwóch ostatnich tygodniach nie zwiastuje jednak niczego dobrego. Z drugiej strony, Z10, które również zaliczyło pechową 8. kolejkę Ultraligi, może okazać się idealnym kandydatem do pokonania. Dla drużyny Sebastiana „Sebekxa” Smejkala dzisiejsze zwycięstwo, podobnie jak w przypadku Forsaken oraz Komil & Friends, oznaczałoby awans do fazy pucharowej ligi.

Tak prezentuje się kompletny harmonogram dzisiejszych meczów Ultraligi:

8 marca
17:00 Gentlemen’s Gaming vs devils.one BO1
18:00 Forsaken vs Goskilla BO1
19:00 Team ESCA Gaming Team ESCA Gaming, ESCA logo vs AGO ROGUE AGO ROGUE BO1
20:00 Iron Wolves vs Komil & Friends BO1
21:00 Zero Tenacity vs Illuminar Gaming BO1

Wszystkie mecze Ultraligi będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Pierwszy mecz wystartuje o godzinie 17:00. Dodatkowo, zapraszamy do zapoznania się z foldy sheetem, z którego dowiecie się, jaką szansę m.in. na play-offy ma każda z drużyn. Po więcej informacji dotyczących siódmego sezonu Ultraligi zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

 

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
mwlky x-kom AGO

Jeszcze jeden, jeszcze jeden! AGO poszerza skład CS:GO o siódmego zawodnika

AGO ze składem siedmioosobowym Oto bowiem niespodziewanie dziś szeregi warszawskiej organizacji zasilił Łukasz "mwlky" Pachucki. Co prawda 18-latek,...