STS
KRIMZ Fnatic IEM Katowice 2022
fot. ESL/Adela Sznajder

Fnatic z kolejnym osłabieniem przed EPL-em! KRIMZ na razie poza grą

Fnatic to kolejny obok G2 Esports zespół, który zmagania w ramach 15. sezonu ESL Pro League rozpocznie w osłabieniu. I to nie pierwszym – tym razem okazało się, że podopieczni brytyjskiej organizacji będą musieli radzić sobie bez pomocy Freddy’ego „KRIMZA” Johanssona.

COVID wykluczył kolejnego gracza Fnatic

Szwedzki weteran otrzymał bowiem pozytywny wynik testu na COVID-19, co uniemożliwiło mu przylot do Niemiec wraz z pozostałymi członkami drużyny. – Niestety nie mogłem wraz z chłopakami udać się na EPL-a z powodu COVID-u. Tym razem będę więc obserwować wszystko z boku i po prostu im kibicował – przyznał 27-latek. Oczywiście ta sytuacja nie oznacza, że w ogóle go w bieżącej edycji Pro Ligi nie zobaczymy, bo przecież ta potrwa aż do 10 kwietnia. Jeżeli więc Fnatic zajdzie daleko, a Johansson szybko dojdzie do siebie po zakażeniu koronawirusem, to istnieje szansa, iż w późniejszych etapach rywalizacji pojawi się on na serwerze u boku swoich klubowych partnerów.

Tak czy inaczej, dla Fnatic to kolejny z serii problemów. Wszak jeszcze podczas niedawnych eliminacji do Regional Major Rankings 2022 z gry wypadł Iulian „regali” Harjău. Nastoletni Rumun, który w składzie zastąpił Owena „smooyę” Butterfielda, też został wykluczony przez SARS-CoV-2. Jakby tego było mało, nadal niepewna jest przyszłość Ludviga „Brollana” Brolina. Największa gwiazda ekipy od dłuższego czasu łączona jest z przenosinami do Ninjas in Pyjamas i chociaż w kwestii powodzenia tego ruchu na ten moment brak wiarygodnych doniesień, to 19-latek i tak znajduje się poza serwerem. Stan ten potrwa prawdopodobnie do momentu wyjaśnienia jego przyszłość.

Eksperymentalny skład na inaugurację

Wobec tego wszystkiego skład pomarańczowo-czarnych podczas inauguracyjnego spotkania ESL Pro League ze wspomnianym NIP-em będzie mieć prawdziwe eksperymentalny charakter. Z pełnoprawnych członków pierwszej drużyny ostali się przecież jedynie Alexander „ALEX” McMeekin oraz William „mezii” Merriman. Obu Brytyjczyków wspomagać będą dokooptowani z akademii Peppe „Peppzor” Borak oraz Matias „Banjo” Kivistö, a także Valentin „poizon” Vasilev. Bułgar pozostaje bez stałego zatrudnienia od momentu październikowego rozstania z Complexity Gaming i grał jako zmiennik we Fnatic już przy okazji eliminacji do RMR przed PGL Major Antwerp 2022.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
badlyyga Gentlemen's Gaming Ultraliga

Został jeden bilet do play-offów Ultraligi. Dzisiaj rozstrzygnięcie sezonu zasadniczego

Dżentelmeni wciąż walczą, Wilki i ESCA ścigają się po wicelidera W pierwszej kolejności Forsaken zmierzy się z Gentlemen’s Gaming. Po wczorajszym zwy...