STS
hades ENCE IEM Katowice 2022
fot. ESL/Adela Sznajder

dycha i hades znowu w akcji. Przed ENCE ćwierćfinałowy mecz w ESL Pro League

Dziś przed ENCE kolejny mecz w fazie pucharowej ESL Pro League Seasson 15. Tym razem Paweł „dycha” Dycha, Olek „hades” Miśkiewicz i spółka mierzyć się będą z Movistar Riders, zaś stawką tego pojedynku będzie awans do półfinału rozgrywek.

Astralis gra dalej, Heroic już nie

Wcześniej jednak przyjrzyjmy się wydarzeniom, które miały miejsce wczoraj. Jako pierwsi na serwerze zameldowali się reprezentanci Astralis oraz Entropiq, którzy w kolejnych godzinach stoczyli zacięty, trzymapowy pojedynek. Ostatecznie na Vertigo potrzebna była nawet dogrywka, zaś na Nuke’u i Overpassie niewiele brakowało, by również do niej doszło. I co? Otóż powody do radości mieli zawodnicy z Danii, którzy zatriumfowali 2:1, w co ogromny wkład miał Benjamin „blameF” Bremer – autor aż 81 eliminacji. Tyle samo szczęścia nie miał drugi z przedstawicieli duńskiego Counter-Strike’a, Heroic. Podopieczni Richarda „Xizta” Landströma, chociaż uchodzili za faworytów, to nie dali rady Teamowi Liquid i ulegli wynikiem 0:2.

Komplet środowych wyników ESL Pro League:

6 kwietnia

Ro12

15:30 Entropiq 1:2 Astralis Nuke 14:16
Vertigo 19:15
Overpass 14:16
19:00 Team Liquid 2:0 Heroic Ancient 16:9
Vertigo 16:10

Polacy podejmą niepokonanych Hiszpanów

A teraz wreszcie przechodzimy do ENCE, które już o godzinie 15:30 stanie przed niełatwym zadaniem. Kolejnym rywalem dychy, hadesa i spółki będą bowiem Movistar Riders, jedna z rewelacji tego sezonu Pro Ligi. Hiszpanie w fazie grupowej ani razu nie ponieśli porażki, pozostawiając w pokonanym polu m.in. BIG, Players oraz Team Liquid, a to pozwala domniemywać, że i tym razem pokonanie ich należeć będzie do zadań z gatunku tych trudnych. A skoro już o Liquid mowa – dzień po wyeliminowaniu Heroic ostatni przedstawiciel Ameryki Północnej mierzyć się będzie z inną formacją ze Skandynawii, tj. z triumfatorami grupy A z Ninjas in Pyjamas. Na papierze to NIP wydaje się mieć większe szanse na sukces, ale warto pamiętać, że także wczoraj goście z oceanów nie uchodzili bynajmniej za kandydatów do zwycięstwa.

Czwartkowy harmonogram ESL Pro League:

7 kwietnia

Ćwierćfinał

15:30 Movistar Riders vs ENCE BO3
19:00 Ninjas in Pyjamas vs Team Liquid BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Pro League Season 15 zapraszamy do naszej relacji, którą znaleźć można pod tym adresem.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
European Masters 2021 Summer

Polacy walczą o awans do głównej fazy EU Masters

Vitality.Bee kontra EGN Esports Spotkanie francuskiej organizacji z portugalską wydaje się być formalnością, szczególnie gdy pod uwagę bierzemy kalib...