STS
Inspired Rogue
fot. Rogue

Inspired walczy dzisiaj o finał. W ten weekend poznamy mistrza LCS

Oto nadszedł najważniejszy moment dla wszystkich fanów północnoamerykańskiego League of Legends. W ciągu najbliższych dwóch dni przyjdzie nam poznać nowego mistrza League of Legends Championship Series, a w grze pozostały już tylko trzy zespoły. Jednym z nich jest Evil Geniuses z Kacprem „Inspiredem” Słomą na pokładzie.

Inspired szuka zemsty

Źli Geniusze już dzisiaj podejmą Team Liquid. W poprzedniej rundzie zmierzyli się z Cloud9, które zaskoczyło dość słabą dyspozycją na czas play-offów. Nic więc dziwnego, że formacja Polaka poradziła sobie dość łatwo z rywalem, zamykając tę serię wynikiem 3:0. Teraz przyjdzie jej jednak stawić czoło o wiele bardziej groźnemu przeciwnikowi. Tym jest przecież TL z Sørenem „Bjergsenem” Bjergem w składzie. Organizacja ta została w poprzedni weekend zepchnięta do drabinki przegranych przez 100 Thieves po pięciomapowej serii.

À propos pięciu gier, tyle było też w pierwszym starciu Teamu Liquid oraz Evil Geniuses w tych play-offach. Wówczas triumfowała ta pierwsza drużyna, ale wcale nie było to łatwe. Inspired wraz z kolegami walczyli do samego końca i teraz będą mieli okazję się zemścić. Jak faza pucharowa pokazała, Geniusze na przestrzeni ostatnich dwóch serii stali się tylko lepsi i byli w stanie wyeliminować dość bezproblemowo FlyQuest oraz Cloud9. Teraz stawką jest wielki finał. Nie ma więc wątpliwości, że EG zrobi wszystko, aby się tam dostać.

100 Thieves już czeka

W najlepszej dwójce są wyżej już wspomniani Złodzieje. Po niesamowitej końcówce w piątej mapie, kiedy to Felix „Abbedagge” Braun zabłysnął backdoorem, 100 Thieves awansowali do samego finału. Nie da się ukryć, że formacja ta ponownie wygląda na najsilniejszą w LCS. Ktokolwiek stawi się w niedzielę w finale, będzie musiał zmierzyć się z dobrze zgranym zespołem prowadzonym przez samego Boka „Reapereda” Han-gyu. W półfinale z Teamem Liquid było naprawdę blisko, ale 100T zagrało lepiej pod wpływem presji i potrafiło odnaleźć się w chaosie ostatniej mapy.

Harmonogram finałów LCS 2022 Spring:

23 kwietnia

Finał drabinki wygranych

21:00 Team Liquid vs Evil Geniuses BO5
24 kwietnia

Wielki finał

21:00 100 Thieves vs TBD
BO5

Wszystkie mecze LCS 2022 Spring będziecie mogli obejrzeć na oficjalnym kanale na LoL Esports, a także bezpośrednio na Twitchu oraz w serwisie YouTube.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
innocent Anonymo Esports RMR 2022

Dziś Polacy awansują na Majora. Pytanie tylko, ilu z nich?

Polski mecz o bilet na Majora Obie wspomniane we wstępie ekipy zmierzą się ze sobą w bezpośrednim meczu w ramach 4. rundy fazy grupowej RMR. Faworyte...