STS
Sobol Wisła Kraków IEM Katowice 2022
fot. ESL/Stephanie Lindgren

Pracowity wtorek polskich ekip CS:GO. Wisła zaczyna grę w ESL Challenger League

To będzie pracowity wtorek dla polskich drużyn CS:GO. Przed nami wszak m.in. inauguracja ESL Challenger League, do której przystąpi Wisła All iN! Games Kraków, ale nie tylko, bo czeka nas też prawdziwy wysyp pojedynków ramach ligowych rozgrywek ESEA.

Wisła zaczyna walkę o Pro Ligę

Ale zacznijmy od wspomnianej już Wisły, bo ta ponownie podejmie próbę awansu do ESL Pro League Conference. Pierwszą przeszkodą na jej drodze będzie 1WIN, czyli ekipa znanego z Natus Vincere Egora „flamiego” Vasilyeva, która ubiegły sezon Challenger League zakończyła z tytułem wicemistrzowskim. Wobec tego teraz z pewnością będzie ona celować w poprawę tego wyniku i zdobycie mistrzostwa, co z kolei oznacza, że Białą Gwiazdę może czekać trudny bój. Zresztą obie drużyny mierzyły się już ze sobą w grudniu ubiegłego roku i wówczas podopieczni Mariusza „Loorda” Cybulskiego musieli uznać wyższość swoich oponentów. Tak więc wtorkowe starcie będzie też dla naszych rodaków okazją do tego, by wziąć rewanż i jednocześnie przybliżyć się do promocji do play-offów rozgrywek.

Emerytowani Bandyci i inni w ESEA

Wcześniej jednak w akcji zobaczymy MAD DOG’S PACT. Mateusz „TOAO” Zawistowski i spółka rozpoczną dziś zmagania w grupie D Esport Tour 2022, niemniej już dziś mogą oni zapewnić sobie miejsce w fazie pucharowej. Aczkolwiek warunkiem jest zwycięstwo zarówno z Into the Breach, które wspierać będzie Owen „smooya” Butterfield, jak i z Savage lub Tricked Esport. Ręce zacierać mogą za to fani Emeritos Banditos, bo ich ulubieńcy rozegrają aż dwa spotkania w ESEA Intermediate, podejmując kolejno Bulgarian Bullet 6 oraz Black Raccoons. Z kolei na poziomie Advanced rywalizować będą przedstawiciele krajowej czołówki, HONORIS i GameAgents, mierząc się odpowiednio z Dynamo Eclot i Teamem BLINK. Ponadto Creative AVEZ zagra z KTRL w ESEA Main, zaś zawodniczki Entropiq Queens podczas meczu z Ready2Loose postarają się o pierwszą wygraną w ESEA Open.

Harmonogram dzisiejszych meczów Polaków w CS:GO:

26 kwietnia
13:00 MAD DOG’S PACT vs Into the Breach BO3 transmisja
16:00 PACT/ItB vs Savage/Tricked BO3 transmisja
19:00 Wisła Games vs 1WIN BO3 transmisja
19:00 Emeritos Banditos vs Bulgarian Bullet 6 BO1
19:00 GameAgents vs Dynamo Eclot BO1
20:00 Entropiq Queens vs Ready2Loose BO1
20:00 Creative AVEZ vs KTRL BO1
20:00 HONORIS vs Team BLINK BO1
21:00 Emeritos Banditos vs Black Raccoons BO1
Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
HellRaisers

HellRaisers przenosi się do Serbii! Organizacja wydaje oświadczenie

HellRaisers decyduje o wyprowadzce na zachód Ukraińska organizacja w obliczu wojny postanowiła przenieść swoją siedzibę do Serbii, idąc jednocześnie...