Riot nie zezwolił kenny'emuS na przenosiny

Przypomnijmy, że w grę miały wchodzić przenosiny słynnego snajpera do OG, które przed startem drugiego etapu VALORANT Regional Leagues France: Revolution zamierzało wzmocnić swój skład. Wówczas nie było jasne, na jakiej zasadzie miałoby dojść do całej transakcji, bo przecież 26-latek nadal pozostaje związany umową z G2 Esports. W końcu głos zabrał sam zainteresowany i za pośrednictwem mediów społecznościowych wyjaśnił, że miał on zostać wypożyczonych przez popularnych Samurajów. Miał, ale nie zostanie, bo niespodziewanie na drodze stanął wydawca VALORANTA i organizator VLR-ów, czyli Riot Games.

Poniżej prezentujemy pełną treść oświadczenia Schruba:

W ostatnich dniach mogliście słyszeć plotki o moim potencjalnym przejściu na VALORANTA. Rzeczywiście miałem grać w VRL France w barwach OG.

Chodziło o profesjonalne granie w VALORANTA przez krótki, około dwumiesięczny okres na zasadzie wypożyczenia z G2 do OG. Miało to być dla mnie szansą, by sprawdzić się na scenie VALORANTA i zobaczyć, co będę w stanie osiągnąć w tej grze.

Niestety Riot nie wyraził zgody na to wypożyczenie z przyczyn kontraktowych. Nie winię za to nikogo, po prostu jest jak jest.

Chciałbym podziękować wszystkim z G2 i OG, którzy próbowali doprowadzić do tego, by cała sprawa doszła do skutku. Dziękuję także fanom za ich wsparcie, widziałem wiele pozytywnych komentarzy i wiele osób wyraziło także gotowość do dalszego kibicowania mi, nawet w momencie, gdy miałem zacząć nową przygodę na nowej scenie. To dużo dla mnie znaczy.

Wygląda więc na to, że kenny'egoS czekają kolejne miesiące spędzone poza regularną grą. Wszak od ponad roku, tj. od marca 2021 roku, przebywa on na ławce rezerwowych drużyny CS:GO w G2. Od tego czasu rozegrał on zaledwie cztery oficjalne mecze, które miały miejsce przy okazji Intel Extreme Masters Season Winter 2021. Wtedy Francuz awaryjnie zastępował Nemanję „nexę” Isakovicia, którego z gry wykluczyły problemy natury wizowej. 26-letni snajper znalazł się też w składzie zgłoszonym na PGL Major Stockholm 2021. Niemniej wówczas był on zaledwie rezerwowym i ani razu nie pojawił się na serwerze. I pewnie prędko się na nim oficjalnie nie pojawi, ograniczając się wyłącznie do streamowania.